Domů » Bleskovky » Continuum na Windows 10 se příští rok naučí lepší spolupráci smartphonů s počítači

Continuum na Windows 10 se příští rok naučí lepší spolupráci smartphonů s počítači

Jednou ze stěžejních funkcí Windows 10 (Mobile) jsou univerzální Windows aplikace, které se dokáží přizpůsobit danému zařízení a způsobu ovládání, čehož dokonale dokáže využít proměnlivé prostředí Continuum. Díky němu lze vybrané smartphony s Windows 10 Mobile používat částečně jako počítač, zařízení 2 v 1 se zase dokáží automaticky přepínat mezi počítačovým a tabletovým režimem. Dalším dílem do skládačky jménem Continuum má být lepší spolupráce mezi smartphony a počítači s Windows 10.

  

Podle zdrojů serveru WinBeta aktuálně v Redmondu pracují na tom, aby bylo možné v rámci univerzálních aplikací přecházet mezi několika zařízeními a navazovat přímo na místě, kde jste na jiném zařízení skončili. Například bude na počítači možné dopsat rozepsaný email z mobilního telefonu, pokračovat ve čtení webové stránky v prohlížeči Microsoft Edge apod. Podobné spolupráci se před nedávnem naučily systémy OS X a iOS od Apple.

  

Tato novinka má být součástí aktualizačního balíčku Redstore, který bude údajně k dispozici někdy v polovině příštího roku. Ještě letos přijde aktualizace Threshold 2, která například naučí personální asistenku Cortanu odesílat SMS přímo z počítače. Té si však v našich končinách neužijeme. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Někdy v polovině příštího roku? Já takové provázání telefonu a počítačem očekávám s každou aktualizací a ono snad někdy v polovině příštího roku? :(

  • awq (neregistrovaný)

   TAkove provazani s telefonem jake uz mas ted nenabidne ani Adnroid ani ios

  • ? vyřídím sms na počítači jako na Applu? Vyřídím hovor na počítači jako u Applu? Mám pokračovat? Vlastně ani nevím, co v provázanosti telefonu a počítače na Applu není a u MS ano…

  • RADECZEK : v tomto je MS pozadu – pritom so svojimi cloud sluzbami povodne zacal lepsie ako Apple – ten mal kedysi len mobilme ale postupne to slusne rozbehal

  • awq (neregistrovaný)

   Zase nemas stejne paplikace jako u applu, ktere jsou propojene, nemas synch nastaveni sytemu. KAzdy umi neco, ae tohle se me teda libi vic nez smsk, i ty ale bude w10 umet

  • „nemas synch nastaveni sytemu“ co tím konkrétně myslíš?

  • BTW sms na počítači už vyřídit jde

  • Martin (neregistrovaný)

   Android se dostává pomalu do podobné situace jako Symbian a projev googlu o spojení Androidu a ChromeOS za 2 roky je už hodně pozdě

 2. No je to trošku jablečně a scestně napsaný článek.

  Autor by měl napsat co je v iOS provázané, co je provázané ve W10 a co by ještě mělo nastat.

  Ve W10 je provázané nastavení zobrazení, kontakty, emaily, prohlížeč, komplet office, obrázky, videa, OneDrive a samozřejmě všechny aplikace třetích stran, které jsou vázány na jejich servery. To určitě u iOS není (tedy pokud autor myslí mobil a počítač, nikoliv tablet). A to co se ještě u W10 čeká je provázanost sms zpráv, tedy, že nebudeme muset ťukat sms na mobilu, ale že je pošlu z PC.

  A to prosím „RADECZKU“ mobilní W10 ještě nejsou ani oficiálně vydána.

  • „A to prosím „RADECZKU“ mobilní W10 ještě nejsou ani oficiálně vydána.“

   No to bych snad ani nepřipomínal :)

  • Jinak je to super, provázanost telefonu a PC je a bude super věc a líbí se mi to. Snad bude pro nás dostupná i Cortana, když na to budou některé funkce vázány. Už nyní je nedostupnost Cortany limitující. Tak snad to bude někdy dostupné i pro nás, bez nutnosti měnit region.

   Jinak to co vy píšete, že u iOS a OS X není, samozřejmě je. Fotky, videa, emaily…atd.

  • nastavení zobrazení (toto neviem), kontakty, emaily, prohlížeč, komplet office (u ios-iworks), obrázky, videa, icloud a samozřejmě všechny aplikace třetích stran, které jsou vázány na jejich servery (toto presne neviem) je rovnako aj na IOS / OSX… takze nejake megaspecialne previazanie u w10 az tak nie je… provazanost sms sprav nebude asi ani za 10 rokov nakolko je viazana na cortanu a ta v CZ/SK urcite nebude

  • Mě diskuze nikdy nepřestanou fascinovat. Každej ví, jak má vypadat článek a je ochotnej diktovat autorovi, jak má vypadat. Ale vždycky jsou to ti, co sami nesplichtil ani jeden článek a ideálně ještě blokují reklamy, aby se neuživil ten, kdo pro druhého píše a koho kritizuje.

   BTW: Provázanost mobilu W10 není ani o kousek větší, než je stejná provázanost Androidu a srovnávat Apple s W10 je zatím z říše snů. Scestný je tedy jen tvůj příspěvek, stačí se podívat, co všechno může majitel iPhone dělat s telefonem přes počítač.

  • awq (neregistrovaný)

   imperator

   nastaven9 systemu, temat skore her, nastaveni aplikaci, hesel, kontakt, zpravyy…

  • Ma uz ios plnohodnotny icloud drive (cize prechadzat cely icloud tak ako onedrive ?) Previazanost androidu moze byt len medzi androidom a maximalne tak Chrome na desktope to je vsetko… takze najlepsie sa je porovnavat s applom :)

  • Přes počítač nelze s iPhonem dělat skoro nic. Někdy i to připojení k PC je docela porod. S Macem to možná funguje, ale kolik procent lidí ho má?

  • Tak v pripade iphonu to moze byt aj takych 80% – neviem ci je niekde nejaka statistika

  • Matkal, nemyslím to tak špatně proti Apple. Jen mě zarazilo jak autor článku píše, že iOS je boží a umí vše a W10 je v plenkách. To ale není pravda.

 3. „Podobné spolupráci se před nedávnem naučily systémy OS X a iOS od Apple.“ -> v tomto případě je „před nedávanem“ před více než rokem (iOS 8 – září 2014). Čas letí…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).