Vyšlo nové sestavení Windows 10 Mobile: Je rychlejší a odstraňuje starý obchod aplikací

I když hlavní manažer operačních systémů Microsoft Gabriel Aul kdysi uvedl, že se v Microsoftu snaží při vypouštění nových sestavení Windows 10 (Mobile) vyhýbat pátkům, několik „pátečních“ sestavení jsme tu již měli a včera vyšlo další, tentokráte pro mobily. Nese číselné označení 10166 a přináší výrazné zrychlení systému, rychlejší obnovování aplikací, nové animace a pochopitelně i několik nových funkcí.

  

Odstraněna byla původní aplikace Windows Phone Store, nahrazuje ji univerzální Windows Store, který se zbavuje označení beta. Nový obchod aplikací má fungovat spolehlivěji, zejména při stahování a aktualizování aplikací. Přibyla také nová aplikace Peněženka, do níž lze ukládat různé platební metody a věrnostní karty. Aktualizována byla spousta systémových aplikací a detaily v uživatelském prostředí – zvětšil se například indikátor vybití baterie či se změnil desing posuvníků hlasitosti.

   

Sestavení 10166 pochopitelně opravuje i množství chyb, korektně se zobrazuje migrace dat při aktualizaci a opravena byla i chyba při nesprávném zadání PINu. Nová verze mobilních „desítek“ je prozatím dostupná pouze Insiderům využívajících rychlý kanál aktualizací.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku