Příští sestavení Windows 10 Mobile přinese nové tapety. Stáhnout si je můžete již dnes

Zatímco nová sestavení Windows 10 pro počítače nyní vycházejí s nebývalou kadencí, na poslední sestavení mobilních Windows s číslem 10149 pomalu sedá prach. Internetem nicméně kolují snímky z novějšího sestavení s číslem 10162, které obsahuje několik novinek a novou sadu tapet na pozadí ve Full HD rozlišení.

  

Sestavení 10162 je podle jeho uživatelů mnohem rychlejší a stabilnější a většina systémových aplikací dostala průhlednou dlaždici. Windows Store opustí status beta verze a jeho živá dlaždice bude nově doporučovat aplikace. Nové animace se dočká i dlaždice aplikace Lidé, čtvercové náhledy kontaktů nahradí kolečka. Nová bude grafická odezva displeje na dotyk, volitelně bude možné v místě dotyku nastavit zobrazování kolečka (podobně jako na tabletových Windows).  

Nové sestavení obsahuje také několik nových wallpaperů, které jsou z části obdobné těm, které známe z preview počítačových Windows. Jejich kompletní balíček si můžete stáhnout z této adresy, prohlédnout si je můžete v následující galerii. 

  

  

Kdy sestavení 10162 (nebo novější) dostanou do svých rukou Insideři, prozatím nevíme, Microsoft se aktuálně soustředí na počítačová a tabletová Windows 10, která mají příští týden vstoupit do fáze RTM a 29. července budou dostupná veřejnosti.

 

 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku