Domů » Bleskovky » Windows 10 konečně spárujete se smartphonem bez Wi-Fi připojení

Windows 10 konečně spárujete se smartphonem bez Wi-Fi připojení

Součástí systému Windows 10 je aplikace Váš telefon, která umí přenést některé telefonní funkce na obrazovku počítače. Bohužel dosud musel být smartphone připojen k Wi-Fi síti, takže s nasdílenými daty ze smartphonu služba nefungovala. Od nejnovější verze 3.8.4 už lze ale používat i mobilní data.

Pokud jste si již novou verzi aplikace z Obchodu Play stáhli, zavítejte do Nastavení, kde najdete položku Synchronizovat přes mobilní data. V aplikace na počítači pak uvidíte poslední SMS, fotografie a notifikace z telefonu podobně jako dříve přes Wi-Fi.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. remotty (neregistrovaný)

  Spíš bych uvítal, kdyby nemusel být ke stejné WiFi připojen počítač. Desktop mám připojen kabelem.

  • JoeBlack

   Počkat počkat, to jako fakt nefunguje? LAN a wifina kombinace? O.o

   • zoubek (neregistrovaný)

    Ale funguje.
    Já bych zase přivítal kdyby se dal jeden telefon spárovat s více pc… Pokud to zkusím tak to kompletně přestane fungovat na obou dvou.

  • Milan (neregistrovaný)

   Víš co by bylo super – podpora připojení přez usb kabel – to to nikoho v mrkvosoftu nenapadlo?

 2. Já zase (aspoň zatím) zápolím s připojením, kde 2 mobily mají stejné tel. číslo (a to i když je připojený jen jeden a druhý je v módu letadlo) …

  • Aplikace není špatná ale stále je ve vývoji a mnoho toho neumí viz jen několik posledních fotografií.
   Asi před měsícem jsem vyzkoušel a kam zase odinstaloval.
   Vím že jsou už déle alternativy doporučí někdo něco i spolehlivého pay free je to jedno, správa telefonu android kterékoliv značky v Win10?

   • Kreid (neregistrovaný)

    Používám již delší dobu Dell Mobile Connect a funguje skvěle. I na jiných strojích než Dell.

   • Jo o té vím, zkusím zase po nějaké době, dík za připomenutí

  • PetrSP7

   OK, zkusím ten Dell Mobile Connect, než to v MS dopracují … ;-)

   • PetrSP7

    Tak nic. Na novej firemní Lenovo NTB stránka hlásí, „Tato aplikace není kompatibilní s tímto zařízením“ …

   • Jj, chtěl jsem ti napsat, že tě to s největší pravděpodobností pošle někam, ale nestihl jsem ? Je to vcelku krám. Stále žádná náhrada za SideSync či jak se nová verze jmenuje?

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *