Další verze Windows 10 je na světě: Microsoft uvolnil edici pro internet věcí

Dva týdny po verzi pro počítače a tablety přichází na svět další edice systému Windows 10, která je určena pro zařízení internetu věcí. Tento systém, jehož sestavení nese číslo 10240, aktuálně podporuje tyto mikropočítače – Raspberry Pi 2, Arduino, Intel Galileo, Sharks Cove, Qualcomm DragonBoard 410C a MinnowBoard Max. I když si Windows 10 IOT může vyzkoušet každý, je tato verze určena především vývojářům aplikací.

   

Ač lze na této verzi Windows 10 spouštět libovolné univerzální aplikace, neobsahuje klasické prostředí Windows. U zařízení internetu věcí se počítá s tím, že na nich poběží jedna aplikace, která bude zároveň výchozím prostředím jednoúčelových zařízení, typicky u bankomatů, informačních kiosků apod.

Windows 10 IOT dokonce budou podporovat zařízení, která nejsou vybavena displejem. Systém lze stáhnout zdarma z těchto stránek včetně důležitých vývojářských nástrojů. Příštími uvolněnými edicemi Windows 10 by měly být verze pro mobilní telefony a pro Xbox. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku