Domů » Bleskovky » Windows 10 instalují lidé nejčastěji na PC: Pouze ve 2 procentech běží na tabletech

Windows 10 instalují lidé nejčastěji na PC: Pouze ve 2 procentech běží na tabletech

Technické preview systému Windows 10 dostalo minulý týden aktualizaci, která přináší viditelné novinky zejména do moderního prostředí. Tato ukázka příští majoritní verze systému je však stále určena především uživatelům desktopu a podnikové sféře, o čemž svědčí i podíl druhů zařízení, na němž je build 9860 nainstalován.

  

Statistika pochází přímo od vedoucího skupiny operačních systému Microsoftu a systémových dat Gabriela Aula. Podle ní je systém nainstalován ze 41 procent na stolních počítačích (s výjimkou All-in-One), ačkoliv toto číslo bude patrně ještě vyšší, neboť dalších 22 procent tvoří virtuální stroje. Třetinu zařízení tvoří notebooky, do této skupiny však spadají i konvertibilní zařízení 2 v 1.

  

Tablety v grafu okupují vcelku zanedbatelná 2 procenta, přeci jen tato zařízení s Windows používá daleko méně uživatelů než počítače s Windows; navíc instalace systému na počítač je díky možnosti vyměnit systémový disk, případně připojit instalační flash disk bez jakékoliv redukce, daleko snazší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Omg, to jsou nečekané závěry! Pokud si instaluji Technical Preview, většinou to je na nějaký záložní stroj, nepotřebný nebo testovací počítač (pokud tedy ne ten virtuální). Určitě nebudu riskovat problémy s tabletem, který slouží ke konzumací obsahu nebo ho mám na přenášení. Jen blbec by si tedy první buildy Tehcnical Preview instaloval na tablety, jen blbec se nad tím bude podivovat…

 2. nox (neregistrovaný)

  Jak necekane. Ja si ho chtel nainstalovat do pracky, ale predstavte si, ono to neslo. Windows byly jsou a budou predevsim desktopovy/notebookovy OS, byt se MS casto snazi o ruzne nesmysly.

  • lerion (neregistrovaný)

   jaké nesmysly? V tabletech mají Windows svoje místo. Jenže kdo si bude chtít nainstalovat testovací verzi Windows (která mimochodem pro tablety moc novinek nepřináší), tak si ji radši nainstaluji PC a ne do tabletu…

  • Pavel 97 (neregistrovaný)

   Ty 2% jsou testři a různý vývojáři..

  • nox (neregistrovaný)

   O tom uprime receno – pochybuji. Windows jsou silne jako pracovni OS a nedovedu si predstavit, jak nekdo na tabletu smudla ucetnictvi, Photoshop nebo AutoCAD.

  • lerion (neregistrovaný)

   Windows jsou silně pracovní OS? Proto se na nich díváme na filmy a vychází na ně narozdíl od Linuxových distribucí a OSX spousta her?

   Windows jsou hlavně multifuknčí OS. Potřebuješ pracovat? Není problém. Chceš se bavit? Není problém. Chceš si patlat po obrazovce? Není problém.

 3. kubco (neregistrovaný)

  Ja by som ho na tablete aj skusil ale na tab w510 nefungoval dotyk tak musel ist prec

 4. freeG (neregistrovaný)

  Žádné překvapení. Windows 10 testovací verze ještě nemá stále to předváděné Continuum nebo-li ten tablet mode pro tablety.

 5. uni (neregistrovaný)

  Není spíše problém v zamčeném bootloaderu u tabletů?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *