Domů » Bleskovky » Windows 10 Insider Preview: Jaké novinky přijdou v příštím sestavení?

Windows 10 Insider Preview: Jaké novinky přijdou v příštím sestavení?

Microsoft v minulých týdnech na konferencích Build a Ingnite demonstroval ukázky svého operačního systému Windows 10 na několika zařízeních, podle očekávání byly předváděné verze systému novější, než je aktuální sestavení dostupné Insiderům. Než se novější verze do jejich rukou, můžeme se díky úniku sestavení s číslovkou 10114 podívat na vybrané příchozí novinky.

Nabídka Start opět dozná několika změn, zástupci průzkumníka souborů a nastavení dostanou ikonky a přestěhují se dolů k vypínacímu tlačítku a k tlačítku všechny aplikace. Tlačítko pro maximalizování nabídky Start do full screenu bude odstraněno, změna režimu bude vyvolávána v nastavení nebo přímo při přepínání systému do tabletového režimu v rámci prostředí Continuum.


 

Maximalizované menu Start také dozná změn, levý sloupec se všemi aplikacemi bude uschován pod tlačítkem hamburger. 

  

Velké grafické revoluce se dočká i aplikace Insider Hub, do popředí se postaví plnění jednotlivých úkolů, přehlednější budou i statistiky uživatele a náhledy na jeho aktivitu.

     

Jedno z posledních sestavení Windows 10 Insider Preview přineslo tmavé téma, které je aplikováno na hlavní panel, nabídku Start a na centrum akcí. V příštím sestavení se mají podle vzoru Windows Phone do témat systému zbarvovat i některé systémové aplikace, například kalkulačka, hodiny, nastavení nebo systémová změna hlasitosti.

 

Zda je sestavení číslo 10114 kandidátem na veřejnou verzi pro Insidery, nevíme, stejně tak si prozatím netroufáme odhadovat, kdy bude příští build vypuštěn.   


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xsx (neregistrovaný)
Anonym
xsx (neregistrovaný)

Ať jdou s tím již do háje. Nad každým redmondským prdem tady všichni vzdechaj.

Martin Alexandr
Uživatel
Martin Alexandr

S tim tmavým tématem jsem spokojen :) a Insider hub potěší

Krykr (neregistrovaný)
Anonym
Krykr (neregistrovaný)

To tmavé téma rozhodně vítám. Vypadá to, že Windows jsou na dobré cestě a všechny chystané funkce se dolaďují a dostávají líbivý kabátek, což je podle mě věc, kterou laická veřejnost skutečně ocení.