Domů » Bleskovky » Windows 10 Insider Preview: Jaké novinky přijdou v příštím sestavení?

Windows 10 Insider Preview: Jaké novinky přijdou v příštím sestavení?

Microsoft v minulých týdnech na konferencích Build a Ingnite demonstroval ukázky svého operačního systému Windows 10 na několika zařízeních, podle očekávání byly předváděné verze systému novější, než je aktuální sestavení dostupné Insiderům. Než se novější verze do jejich rukou, můžeme se díky úniku sestavení s číslovkou 10114 podívat na vybrané příchozí novinky.

Nabídka Start opět dozná několika změn, zástupci průzkumníka souborů a nastavení dostanou ikonky a přestěhují se dolů k vypínacímu tlačítku a k tlačítku všechny aplikace. Tlačítko pro maximalizování nabídky Start do full screenu bude odstraněno, změna režimu bude vyvolávána v nastavení nebo přímo při přepínání systému do tabletového režimu v rámci prostředí Continuum.

 

Maximalizované menu Start také dozná změn, levý sloupec se všemi aplikacemi bude uschován pod tlačítkem hamburger. 

  

Velké grafické revoluce se dočká i aplikace Insider Hub, do popředí se postaví plnění jednotlivých úkolů, přehlednější budou i statistiky uživatele a náhledy na jeho aktivitu.

     

Jedno z posledních sestavení Windows 10 Insider Preview přineslo tmavé téma, které je aplikováno na hlavní panel, nabídku Start a na centrum akcí. V příštím sestavení se mají podle vzoru Windows Phone do témat systému zbarvovat i některé systémové aplikace, například kalkulačka, hodiny, nastavení nebo systémová změna hlasitosti.

 

Zda je sestavení číslo 10114 kandidátem na veřejnou verzi pro Insidery, nevíme, stejně tak si prozatím netroufáme odhadovat, kdy bude příští build vypuštěn.   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. xsx (neregistrovaný)

  Ať jdou s tím již do háje. Nad každým redmondským prdem tady všichni vzdechaj.

 2. Martin Alexandr

  S tim tmavým tématem jsem spokojen :) a Insider hub potěší

 3. Krykr (neregistrovaný)

  To tmavé téma rozhodně vítám. Vypadá to, že Windows jsou na dobré cestě a všechny chystané funkce se dolaďují a dostávají líbivý kabátek, což je podle mě věc, kterou laická veřejnost skutečně ocení.

 4. Windows 10 jsem teda ještě nezkoušel, ale jak se o tom stále mluví, tak jsem na to teda zvědavej čím dál víc. Teď je ovšem otázka jak to bude s ovladači, předpokládám, že to bude chtít nové a o to bude asi problém :-(

  • Před nedávnem jsem vyzkoušel build 10074 na svém Lenovu Y50-70 a maximální spokojenost! Systém je bez chyb, které by bránily dennímu užívání. Na plné detaily hraju GTA V, brouzdám po netu v gChrome a koukám na filmy (přes HDMI do TV).

   Nedá se vůbec srovnávat s verzí, kterou jsem na pár minut vyzkoušel v únoru kdy nic nefungovalo.

   PS: Zvuk funguje a ovladače pro GEFORCE GTX 860 jsou také;)

  • Já mám HP EliteBook 5860w, a u toho sice HP vydal ovladače pro Win8, ale rozchodit je, aby všechno chodilo byl porod. Následně vydal ovladače pro Win8.1 a tam už spousta věcí prostě nefungovala a pro některé věci nejsou ovladače do teď.

   Proto bych řekl, že pro Wn10 ovladače nevydají vůbec, nebo to bude max na základní věci.

  • kraken (neregistrovaný)

   Ze HP nevydá ovládače na book ale nemôže MS. Ja som prechádzal na Lenovo Z500 z Win8 na Win8.1 bez problémov.

  • kraken (neregistrovaný)

   …samozrejme za to nemôže MS.

  • Tak já taky jet neříkám, že za to může MS.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).