Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Windows 10 Insider preview v nové verzi: Redstone brzy přijde i do telefonů

Windows 10 Insider preview v nové verzi: Redstone brzy přijde i do telefonů

Microsoft včera vypustil do světa další verzi Insider Preview Windows 10 z vývojové větvě Redstone. Nese číslo 11102, přináší první drobnou novinku, avšak také hodně nových chyb. Vypuštěna proto byla jenom v rychlém kruhu aktualizací.

Hráči, pozor!

Pozor si musí dát zejména hráči počítačových her, které mohou spadnout při změně rozlišení, při přepínání celoobrazovkového režimu nebo rovnou po spuštění; děje se tak například u her Zaklínač 3, Fallout 4, Tomb Raider, Assasin Creed či Metal Gear Solid V. Postiženy mohou být ale také aplikace, například Narrator nebo Lupa. Nové sestavení také může způsobit problémy s bezdrátovým připojením, řešením má být stažení nejnovějších ovladačů ze stránek výrobce. Občas se také může po přihlášení objevit chybová hláška WSClient.dll, řešením je vložení následujícího řetězce do příkazového řádku spuštěného s oprávněním správce:

Schtasks / delete / TN „\ Microsoft \ Windows \ WS \ WSRefreshBannedAppsListTask „/ F

Paradoxně jediná novinka v novém sestavení se týká prohlížeče Microsoft Edge, tudíž mohla přijít jen jako aktualizace aplikace. Pravý klik na šipku pro návrat na předchozí stránku nově vyvolá seznam naposledy otevřených stránek na současném panelu.

V budoucnu se dočkáme rychlejší implementace nových funkcí

Zatím to vypadá, že většina příštích sestavení bude obsahovat pouze drobnosti tohoto typu, neboť první veřejná verze Redstone, která má být vypuštěna v červnu, bude spíše zaměřena na neviditelné změny v jádru systému, nikoliv na nové funkce. Většina připravovaných novinek byla podle serveru Petri odsunuta až do druhé veřejné verze Redstone, která přijde někdy na podzim. Změny jádra se nicméně mají v budoucnu projevit na rychlejší implementaci nových funkcí, stejně tak vývojáři budou schopní identifikovat problémy v softwaru rychleji.

Větev Redstone by měla brzy dorazit i na smartphony, v Microsoftu aktuálně v interním kruhu aktualizací testují sestavení 11105, žhavým kandidátem pro vypuštění je však sestavení 11102, který je dostupný v interním pomalém kruhu aktualizací. Vše zatím nasvědčuje tomu, že ani na smartphonech v počátcích nemůžeme očekávat přísun nových funkcí, ale spíše optimalizaci samotného jádra.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Tolik novych chyb kvuli historii na sipce zpet? :D

  No ja nevim, jestli by nemeli trochu s tim preview zpomalit…

  • AIKON (neregistrovaný)

   Zpomalit ne, ale měli by to přestat hulit ;)

  • steelspace (neregistrovaný)

   Zase motáte páté přes deváté – takto se normálně vyvíjí, release se dělá i když obsahuje chyby. Je to „technical preview“.

  • Radek Jahoda (neregistrovaný)

   Před koncem roku se Gabe dotazoval insiderů zda chtějí pokračovat ve stejném tempu nových buildů, tedy i víceméně odladěných, nebo zda chtějí rychlejší tempo což ale bude obsahovat více chyb. Insideři v převážné většině odpověděli že původní rychlý kanál by měl být „pomalý“ a rychlý kanál by měl být rychlejší i za cenu více bugů. A toto je přímý následek.

  • veigy (neregistrovaný)

   Hulit by ste měli přestat spíš vy… Myslíš, že šipka zpět je jediná změna, která si zaslouží hned 3 buildy? (mám na mysli pokrok od posledního veřejného sestavení) A navíc, jak už tu bylo řečeno, rychlejší Fast ring byla volba insiderů, stále je tu ještě slow…

 2. krux (neregistrovaný)

  dle zaveru clanku to vypada, že autor usnul a nebo se nepovedlo dokopírovat zbytek článku:D

 3. veigy (neregistrovaný)

  Nejsem si jistý jak to uplně přesně funguje, ale mám pocit, že UWP sen o Edge se nekoná. Je normálně zadrátovaný v systému a zvlášť se dá aktualizovat leda jako WU, což je stejné jako v minulosti… Stejně jako na mobilech…

 4. Jakub (neregistrovaný)

  Jen dodatek k WM10 na L950 de stáhnout HERE mapy. Skoro bych řekl neuvěřitelný, už jsem to nečekal :D

  • htcjirka (neregistrovaný)

   To se vědělo, že to půjde.I Here avizovalo, že to byla jen dočasná chyba, ze nešlÿ stahnout a nebyly vidět ve Store.To jen někteří z toho dělali konspirace, ostatně jako vždy..

  • steelspace (neregistrovaný)

   Ale jsou už staré a na W10 fungují MS Mapy mnohem líp.

  • chmeldas (neregistrovaný)

   Sice fungují, ale HERE mi přijde uživatelsky přívětivější.

 5. LubiCzech (neregistrovaný)

  Mě by spíš zajímalo kdy skončí testování

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel