Domů » Bleskovky » Windows 10 Insider preview v nové verzi: Redstone brzy přijde i do telefonů

Windows 10 Insider preview v nové verzi: Redstone brzy přijde i do telefonů

Microsoft včera vypustil do světa další verzi Insider Preview Windows 10 z vývojové větvě Redstone. Nese číslo 11102, přináší první drobnou novinku, avšak také hodně nových chyb. Vypuštěna proto byla jenom v rychlém kruhu aktualizací.

Hráči, pozor!

Pozor si musí dát zejména hráči počítačových her, které mohou spadnout při změně rozlišení, při přepínání celoobrazovkového režimu nebo rovnou po spuštění; děje se tak například u her Zaklínač 3, Fallout 4, Tomb Raider, Assasin Creed či Metal Gear Solid V. Postiženy mohou být ale také aplikace, například Narrator nebo Lupa. Nové sestavení také může způsobit problémy s bezdrátovým připojením, řešením má být stažení nejnovějších ovladačů ze stránek výrobce. Občas se také může po přihlášení objevit chybová hláška WSClient.dll, řešením je vložení následujícího řetězce do příkazového řádku spuštěného s oprávněním správce:

Schtasks / delete / TN „ Microsoft Windows WS WSRefreshBannedAppsListTask „/ F

Paradoxně jediná novinka v novém sestavení se týká prohlížeče Microsoft Edge, tudíž mohla přijít jen jako aktualizace aplikace. Pravý klik na šipku pro návrat na předchozí stránku nově vyvolá seznam naposledy otevřených stránek na současném panelu.

V budoucnu se dočkáme rychlejší implementace nových funkcí

Zatím to vypadá, že většina příštích sestavení bude obsahovat pouze drobnosti tohoto typu, neboť první veřejná verze Redstone, která má být vypuštěna v červnu, bude spíše zaměřena na neviditelné změny v jádru systému, nikoliv na nové funkce. Většina připravovaných novinek byla podle serveru Petri odsunuta až do druhé veřejné verze Redstone, která přijde někdy na podzim. Změny jádra se nicméně mají v budoucnu projevit na rychlejší implementaci nových funkcí, stejně tak vývojáři budou schopní identifikovat problémy v softwaru rychleji.

Větev Redstone by měla brzy dorazit i na smartphony, v Microsoftu aktuálně v interním kruhu aktualizací testují sestavení 11105, žhavým kandidátem pro vypuštění je však sestavení 11102, který je dostupný v interním pomalém kruhu aktualizací. Vše zatím nasvědčuje tomu, že ani na smartphonech v počátcích nemůžeme očekávat přísun nových funkcí, ale spíše optimalizaci samotného jádra.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments