Sledujte nás na YouTube

Příští Insider preview Windows 10 přinese integrovaný Skype a instalaci aplikací na paměťovou kartu

Již zítra Microsoft představí své nové hardwarové novinky pro letošní předvánoční sezonu, v Redmondu ale nezapomínají ani na vylepšování operačního systému Windows 10. Ještě letos by měla přijít větší aktualizace, která desítky obohatí o funkce, které jsme očekávali již při červencovém vypuštění. Jako první se pochopitelně dočkají Insideři, a to zřejmě již v příštím sestavení.

  

Na internet totiž unikl poslední build s číslem 10558 obsahující spousty novinek. Tou vůbec největší je přítomnost telefonních aplikací (zasílání zpráv, Skype video a telefon), které nahradí v červenci zrušenou moderní aplikaci Skype. Podle ohlasů těch, kteří si aplikace vyzkoušeli, čeká Microsoft ještě hodně práce a to jak v přidávání chybějících funkcí, tak ve vylepšování stability.

    

Nové sestavení také konečně umožní instalovat aplikace z Windows Store jinam, než na systémový disk. Zešedlá nabídka výběru cílového místa je již aktivní, a tak lze pro instalaci nových aplikací využít například paměťovou kartu, což ocení zejména majitelé levných tabletů.

  

Vylepšen bude i prohlížeč Edge, který se naučí zobrazovat náhledy webových stránek při přejetí myší nad jednotlivými záložkami.

   

Součástí nastavení bezpečnosti se stane i funkce Find My Device, která prozatím nefunguje, v budoucnu by však zřejmě měla podobně jako na smartphonech zajistit vyhledání zařízení na základě GPS souřadnic, či hlasité „prozvonění“.

  

Příští sestavení také přinese několik změn v designu, všelijak vypadající kontextová menu se stanou opět o něco více konzistentními, a některé položky v ovládacích panelech dostanou novou ikonu. Té se ostatně dočká i editor registrů.

    

Předpokládáme, že výše uvedené novinky budou součástí chytaného letošního updatu Windows 10. Novinky této aktualizace, nazývané též jako Threshold 2, by mohly být představeny zítra na tiskové konferenci s tím, že budou okamžitě dostupné Insiderům, a později v letošním roce běžným uživatelům Windows 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. anonym (neregistrovaný)

    jo super, novy ikonky… ale aby se daly dat vlastnosti na zastupce ve startu, aby editor registru mel adresni radek to ne

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *