Sledujte nás na YouTube

Příští Insider preview Windows 10 přinese integrovaný Skype a instalaci aplikací na paměťovou kartu

Již zítra Microsoft představí své nové hardwarové novinky pro letošní předvánoční sezonu, v Redmondu ale nezapomínají ani na vylepšování operačního systému Windows 10. Ještě letos by měla přijít větší aktualizace, která desítky obohatí o funkce, které jsme očekávali již při červencovém vypuštění. Jako první se pochopitelně dočkají Insideři, a to zřejmě již v příštím sestavení.

  

Na internet totiž unikl poslední build s číslem 10558 obsahující spousty novinek. Tou vůbec největší je přítomnost telefonních aplikací (zasílání zpráv, Skype video a telefon), které nahradí v červenci zrušenou moderní aplikaci Skype. Podle ohlasů těch, kteří si aplikace vyzkoušeli, čeká Microsoft ještě hodně práce a to jak v přidávání chybějících funkcí, tak ve vylepšování stability.

    

Nové sestavení také konečně umožní instalovat aplikace z Windows Store jinam, než na systémový disk. Zešedlá nabídka výběru cílového místa je již aktivní, a tak lze pro instalaci nových aplikací využít například paměťovou kartu, což ocení zejména majitelé levných tabletů.

  

Vylepšen bude i prohlížeč Edge, který se naučí zobrazovat náhledy webových stránek při přejetí myší nad jednotlivými záložkami.

   

Součástí nastavení bezpečnosti se stane i funkce Find My Device, která prozatím nefunguje, v budoucnu by však zřejmě měla podobně jako na smartphonech zajistit vyhledání zařízení na základě GPS souřadnic, či hlasité „prozvonění“.

  

Příští sestavení také přinese několik změn v designu, všelijak vypadající kontextová menu se stanou opět o něco více konzistentními, a některé položky v ovládacích panelech dostanou novou ikonu. Té se ostatně dočká i editor registrů.

    

Předpokládáme, že výše uvedené novinky budou součástí chytaného letošního updatu Windows 10. Novinky této aktualizace, nazývané též jako Threshold 2, by mohly být představeny zítra na tiskové konferenci s tím, že budou okamžitě dostupné Insiderům, a později v letošním roce běžným uživatelům Windows 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. anonym (neregistrovaný)

    jo super, novy ikonky… ale aby se daly dat vlastnosti na zastupce ve startu, aby editor registru mel adresni radek to ne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *