Domů » Bleskovky » Windows 10: známe oficiální datum vypuštění Creators Updatu (oživeno)

Windows 10: známe oficiální datum vypuštění Creators Updatu (oživeno)

Aktualizováno 29. března v 15:15

Microsoft dnes oficiálně potvrdil termín, kdy se uživatelé počítačů a tabletů s Windows 10 dočkají velké jarní aktualizace, nazvané jako Creators Update. Aktualizaci bylo možné včera stáhnout díky aplikaci „Pomocník s aktualizací Windows 10“, tato možnost však již údajně byla ze stránek odstraněna. Oficiální termín vypuštění aktualizace do služby Windows Update je stanoven na 11. dubna, tedy v tradičně o záplatovacím úterku.

Windows 10 Creators Update Coming April 11

Původní článek

Podle dřívějších indicií měl Microsoft v minulém týdnu podepsat finální verzi velké jarní aktualizace Windows, což naznačilo více aspektů – poslední testovací sestavení s číslem 15063 vstoupilo do pomalého kruhu aktualizací, a neoficiální verze aktualizačního asistenta nabízela jako aktualizační verzi právě toto sestavení. Netrvalo dlouho, a update dokonce začal nabízet Microsoft sám na svých webových stránkách.

win

Z nich lze stáhnout miniaplikaci Pomocník s aktualizací Windows 10, která sestavení s číslem 15063 (verze systému 1703) stáhne a nainstaluje. Nutno podotknout, že podle oficiálního blogu Microsoftu může nová verze systému obsahovat několik chyb, které budou (nebo již jsou) napraveny v nových sestaveních s desetinkovými čísly.

ca

Doporučujeme tak raději vyčkat, až Microsoft vpustí Creators Update do služby Windows Update a aktualizace se nainstaluje automaticky formou OTA. Podle posledních náznaků by k tomu mělo dojít 11. dubna, smartphony s Windows 10 Mobile by se měly dočkat později. I u nich Microsoft s přípravou aktualizace finišuje, v noci na dnešek vydal sestavení s číslem 15063.2, postupuje tedy již po desetinách, celé číslo již finální sestavení nezmění.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Včera vyzkoušeno, „máte aktuální systém“ a nazdar.

 2. „Děkujeme, že jste Windows 10 aktualizovali na nejnovější verzi“

  Chtěl jsem to vyzkoušet na málo používaném notebooku, ale očividně mám smůlu…

  • 28.3 šlo jak aktualizovat přes ,,Pomocníka,, nebo stáhnout ISO zde:
   [odkaz]
   Dnes nejde ani jedno.Pokuď někdo chce ISO ,jistě najde.:)
   Třeba zde:
   krakatoa.www3.cz/win10.php
   Jinak na 15063 bude asi před uvedením ještě nějaký kulumativní patch,ale i přesto u mně proběhl update podle všeho bez problémů :)

 3. Většinu lidí tyto aktualizace jen otravují – nic pro ně nového nepřinesou, jen velmi dlouhý čas na update a pak navíc ještě kolikrát dost chyb…

  • Na druhou stranu to jde očividně i méně invazivně (viz Apple OSX) a to to ještě asi posunou (pokud chápu) po implementaci nového APFS. Takže to „obtěžování“ ze strany MS je více méně opravdu především jeho volba, bohužel pro nás.

 4. Martin Alexandr

  Pro XBOX ONE už je třeba update dostupný pro všechny, nejen pro Insider :-) viz článek na mspoweruser a vlastní zkušenost :-)

 5. Pre mobily ma prísť 25 apríla.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).