Windows 10: známe oficiální datum vypuštění Creators Updatu (oživeno)

Aktualizováno 29. března v 15:15

Microsoft dnes oficiálně potvrdil termín, kdy se uživatelé počítačů a tabletů s Windows 10 dočkají velké jarní aktualizace, nazvané jako Creators Update. Aktualizaci bylo možné včera stáhnout díky aplikaci „Pomocník s aktualizací Windows 10“, tato možnost však již údajně byla ze stránek odstraněna. Oficiální termín vypuštění aktualizace do služby Windows Update je stanoven na 11. dubna, tedy v tradičně o záplatovacím úterku.

https://www.youtube.com/watch?v=gfL6YdZtUok

Původní článek

Podle dřívějších indicií měl Microsoft v minulém týdnu podepsat finální verzi velké jarní aktualizace Windows, což naznačilo více aspektů – poslední testovací sestavení s číslem 15063 vstoupilo do pomalého kruhu aktualizací, a neoficiální verze aktualizačního asistenta nabízela jako aktualizační verzi právě toto sestavení. Netrvalo dlouho, a update dokonce začal nabízet Microsoft sám na svých webových stránkách.

win

Z nich lze stáhnout miniaplikaci Pomocník s aktualizací Windows 10, která sestavení s číslem 15063 (verze systému 1703) stáhne a nainstaluje. Nutno podotknout, že podle oficiálního blogu Microsoftu může nová verze systému obsahovat několik chyb, které budou (nebo již jsou) napraveny v nových sestaveních s desetinkovými čísly.

ca

Doporučujeme tak raději vyčkat, až Microsoft vpustí Creators Update do služby Windows Update a aktualizace se nainstaluje automaticky formou OTA. Podle posledních náznaků by k tomu mělo dojít 11. dubna, smartphony s Windows 10 Mobile by se měly dočkat později. I u nich Microsoft s přípravou aktualizace finišuje, v noci na dnešek vydal sestavení s číslem 15063.2, postupuje tedy již po desetinách, celé číslo již finální sestavení nezmění.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku