Cena:

Windows 10 pro čipsety ARM umožní instalaci x86 aplikací stažených z internetu

V letošním roce bychom se měli dočkat nových laptopů se systémem Windows 10 a procesory ARM, konkrétně se Snapdragonem 835 od Qualcommu. Toto spojení má přinést nativní podporu LTE a vysokou výdrž na jedno nabití. Verze Windows 10 pro ARM se nebude nijak lišit od standardních edicí, dokonce na ni bude možné instalovat aplikace pocházející mimo Windows Store.

windows-10-on-arm

Oproti Windows 10 S tak bude možné na Windows 10 pro procesory ARM stahovat instalační soubory aplikací z internetu a instalovat je jako na běžných počítačích. Jediný rozdíl je, že aplikace na tomto systému nepoběží nativně, ale bude emulována, což ale koncový uživatel nemusí vůbec poznat. Video z následující přednášky vám ukáže, jak lze například na Windows 10 pro procesory ARM nainstalovat aplikaci 7zip.

BUILD 2017: Microsoft demonstrates Windows 10 on ARM

Kdy na trh dorazí první zařízení s Windows 10 a ARMovými procesory, zatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.