Domů » Bleskovky » Windows 10 budou dostávat dvě velké aktualizace ročně. Víme, kdy přijde ta příští

Windows 10 budou dostávat dvě velké aktualizace ročně. Víme, kdy přijde ta příští

Jarní aktualizace Windows 10 nazvaná Creators Update je za námi, z uniklé roadmapy Microsoftu již však víme, že letos přijde ještě jeden velký update. Zatímco dosud bylo vydávání nových verzí systému víceméně náhodné, v Redmondu nyní chtějí zavést do aktualizování pravidelnost, zejména proto, aby usnadnili práci IT oddělení velkých firem. Velké balíky updatů mají přicházet vždy v březnu a v září, a to jak pro Windows 10, tak pro aplikace Microsoft Office, každá nová verze si pak vyslouží 18měsíční podporu.

mypeople2

Pravidelné aktualizace by měly přicházet již od letošního roku, proto máme očekávat dokončení té příští někdy v září, vypuštění je pak naplánováno na říjen. Update prozatím nazvaný jako Redstone 3 má přinést několik funkcí, které se do Creators Updatu nevešly, a kromě toho přinese nový designový jazyk Neon a podporu ARMových čipsetů.

Vyzkoušeli jsme Windows 10 Creators Update (velký přehled novinek)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Jakub, nie je pravda, že vydávanie nových verzií bolo náhodné. Od vydania Windows 10 má pomerne jasnú štruktúru, ktorá bola narušená len vydaním verzie pre PC v júli 2015 z marketingových dôvodov.

  Viď: [odkaz]

  • Jakub Karásek

   Windows 10 – červenec 2015
   November Update – listopad 2015
   Aniversary Update – srpen 2016
   Creators Update – březen 2017
   Redsone 3 – září/říjen?

   já tam tedy žádnou velkou logiku nevidím :)

 2. No hlavně by měli opravit chyby které s Creators Update přidali. „Novinkou“ je třeba nefunkční MCF komponenta DateTimePicker ve všech aplikacích které nepoužívají Unicode. Díky této chybě v knihovně COMCTL32.DLL tisíce starších aplikací nefungují korektně. Včetně těch od Microsoftu.

 3. dufam ze uz bude aj NEON

 4. Otázka mimo diskuzi
  Jde v w10 zakázat automatické aktualizace?

  • spustit gpedit.msc a zaskrtnout pozastavit aktualizace

   pripadne msconfig a zakazat sluzbu windows update

   • Děkuji.
    Zakázat službu to bude nejjistější, škoda že to nejde běžným způsobem v nastavení aktualizaci.

 5. Před chvílí, mi v nastavení/windowsupdate, vyskočilo:

  „Dobrá zpráva! Aktualizace Windows 10 Creators Update už je na cestě. Chcete být mezi prvními, kteří ji budou mít?“

  Tak nevím, má do toho jít nebo počkat na první ohlasy? zatím mi na win10 nic zásadního nechybí

  • Normálně počkej, až se ti to aktualizuje samo. Stejně to bude během pár dnů. Ale jestli to chceš spustit sám, tak na to klikni a hodí tě to na aktualizační program. Jako běžný uživatel můžu jen říct, že je všechno tak nějak pocitově svižnější, i start pc je o něco rychlejší. Noční světlo je fajn, když si člověk večer jen tak něco prohlíží na tabletu. Taky Edge je čím dál použitelnější, často se přistihnu, že už ani nezapínám Chrome. Zdá se mi, že na laptopu a tabletu je šetrnější k baterce a ta synchronizace je fajn. Nic dalšího mě teď nenapadá. Problémy žádné, to je hlavní.

 6. No ty jo, dvakrat rocne se budu muset modlit abych nedostal modrou obrazovku:(

 7. Hlavne by MS uz mohol prestat pridavat s kazdym vacsim updatom aj bloatware, ako teraz v Creators – Mixed reality portal a Wireless display media viewer. HW nema podporu, tak naco mi to je a ani to nejde odinstalovat

 8. Zdravím, včera se do PC stáhl jakýsi update KB3150513, verze 1607, který má zřejmě souvislost s aktualizaci na CU. Máme doma postarší PC (původně na něm byly Windows 7 64bit) a dneska asi vlivem této aktualizace se strašně seká. Bude pro něj bezpečný samotný CU? V případě mobilu prý CU bude snad lepší než AU (údajně tolik nezatěžuje RAM…)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).