Domů » Bleskovky » Windows 10 obsahují „božský mód“: Podívejte se, jak jej aktivujete, a co umí

Windows 10 obsahují „božský mód“: Podívejte se, jak jej aktivujete, a co umí

Předchozí verze systému Windows obsahovaly tzv. Božský mód, a tato malá vychytávka nechybí ani v nejnovějších Windows 10. Co to je? Pokud jste četli naši víkendovou recenzi, určitě jste zaznamenali postesknutí nad roztříštěným nastavením do Nastavení a Ovládacích panelů. Božský mód je speciální složka, která obsahuje zástupce zcela všech položek nastavení z Ovládacích panelů seřazených za sebou.

  

Složku GodMode vytvoříte jako jakoukoliv jinou složku na libovolném místě v adresářové struktuře, stačí ji pojmenovat takto: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}. Naše obsahuje celkem 239 položek, a to v ní chybí všechny položky z moderního Nastavení. I to je ostatně důkaz, jak je nastavení Windows 10 složité a nelogicky rozmístěné, a potenciál ke slučování položek v něm je obrovský.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Krahulík (neregistrovaný)

  Jojo, tohle bohužel je k poblití pozůstatek z 8… Na druhou stranu nesmrtelnost ve windows jsem postrádal snad od verze 3.1

 2. Marek1 (neregistrovaný)

  „I to je ostatně důkaz, jak je nastavení Windows 10 složité a nelogicky rozmístěné, a potenciál ke slučování položek v něm je obrovský.“

  Ale veď je kaźdému jasné už od prvých insider verzií programu, že Microsoft všetko z Control Panel presúva do Modern UI, čo je aboslútne logický krok aby bola konzistencia v rámci nastavení naprieč všetkými platformami od IoT, XBOX, PC, Tablet, Telefón.

  To, že to nestihol do vydania W10 pre PC takisto každý vie. Takže oni to zlučujú, len to chce čas. Nejde len o potenciál ako píšete.

 3. Tento mód má svoji cenu především svojí možností hledání příkazů v pravém horním rohu. Už několikrát mi pomohl a používám to (občas) od dob W7. Nic nelogického ani k poblití na tom není…

  • Rosencrantz (neregistrovaný)

   Jenže oni nemluví o tomhle módu ale o nelogičnosti toho že nastavení pro jeden system je na dvou odlišných místech.

  • Co to placas? (neregistrovaný)

   Jirkotome, poposedni si, už delší dobu si sedíš na vedeni ;)

  • Rosencrantz: Neboj, pochopil jsem o čem mluví. Kdyby to bylo jen na dvou místech, bylo by to ok. Ono těch cest je někdy i více. Dá se s tím žít, běžný uživatel o tom ani neví…

   A ty CO TO PLACAS? se uklidni a nepiš anonymy…

  • Rosencrantz (neregistrovaný)

   Ono nejde o cestu k tomu nastavení, ale o to že uživatelsky ten soubor nastavení je na dvou odlišných místech. O tomhle běžný uživatel ví, protože pokud používal Windows do verze 7 a teď začne používat Windows 10 a chce najít nastavení, zjistí, že nastavení co hledá tam není. Protože ho hledá na desktopu ale zrovna tahle část je v Metru… Ovšem když ti to nikdo neřekne, tak se to prostě nedozvíš. Takže musíš přepínat mezi Metro módem a Desktop módem a hledat kam Microsoft to dané nastavení zašil.

 4. Josef (neregistrovaný)

  Jak to připnout na start?

  • Arsis (neregistrovaný)

   Že by kliknutím druhou myší na složku > Připnout na Úvodní obrazovku?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).