První velký update pro Windows 10 má přijít v říjnu, Windows RT údajně dostane pouze nabídku Start

Od vydání Windows 10 nás dělí ještě jeden týden, přesto už se hovoří o tom, co bude dál. Jak totiž víme, nový systém od Microsoftu bude aktualizován průběžně, a tak se na nové funkce bude čekat mnohem kratší dobu, než u předchozích verzí. První velký update s názvem Threshold 2 by měl přijít v říjnu letošního roku. 

  

Aktualizace má přinést především optimalizaci a stabilizaci systému, podle serveru Neowin by však mohlo dojít i na nové funkce. Vesměs by se mělo jednat o věci, které Microsoft nestihl připravit do vydání v příštím týdnu, například instalaci aplikací na paměťovou kartu nebo integrovaný Skype do systémové aplikace Zprávy. Je však možné, že velké funkce si Microsoft nechá až na dříve spekulovanou verzi Redstone, která je očekávána počátkem příštího roku.

  
Redstone je mimojiné surovina ze hry Minecraft

V září by se měl své aktualizace dočkat i systém Windows 8.1 RT, její příchod nedávno potvrdil hlavní manažer operačních systémů Microsoftu Gabriel Aul na svém Twitteru. Podle dřívějšího vyjádření by měl tento update přinést několik funkcí z Windows 10, ačkoliv na samotné „desítky“ nikdy povýšen nebude. Podle informací serveru WinBeta.org Microsoft plánuje přivést na Windows RT novou nabídku Start, ne však tu, která je v aktuálním sestavení Windows 10, ale některou z jejích starších verzí. Hlavním důvodem je, že starší verze ještě není postavena v jazyce XAML a nevyužívá nová specifická API Windows 10.

   

Nabídku Start bude možné přepínat do původního celoobrazovkového menu, změna však nebude probíhat automaticky v rámci proměnného prostředí Continuum, to Windows RT vůbec dostat nemají. Dokonce nemá být možné otevírat univerzální Windows aplikace v oknech, ale stále jen v celoobrazovkovém režimu. Tyto funkce mají zůstat výsadou dospělých Windows 10, přičemž důvodem je opět nepodpora nových API. 

 

Pokud se výše uvedené informace potvrdí, bude Microsoftu určitě předhazován rok 2012, kdy se prakticky stejně zachoval k platformě Windows Phone 7.x. Namísto plnohodnotných Windows Phone 8 přišla malá náplast v podobě vylepšené úvodní obrazovky, načež bylo jasné, že systém je odsouzen k pomalé záhubě. To zřejmě čeká i Windows 8.1 RT, i když bychom se rádi mýlili.  

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku