Domů » Bleskovky » První velká aktualizace Windows 10 má přijít letos v listopadu

První velká aktualizace Windows 10 má přijít letos v listopadu

Microsoft s příchodem Windows 10 změnil svůj letitý model aktualizací, který přinášel záplaty systému každé druhé úterý v měsíci. Nově vycházejí updaty pružněji a obsahují nejen opravy chyb a bezpečnostní aktualizace, ale i nové funkce a designové změny. Microsoft tyto drobné aktualizace vypouští okamžitě, jakmile jsou dokončeny, přičemž čas od času přijde velká majoritní aktualizace.

 
Tip: Přečtěte si naši velkou recenzi Windows 10 

První velký update by podle serveru WinBeta měl přijít na začátku listopadu, v Microsoftu se o něm údajně mluví jako o „Windows 10 November Update“. Očekává se, že první velká aktualizace Windows 10 přinese podporu doplňků pro prohlížeč Microsoft Edge, integraci funkcí Skype prostřednictvím aplikací Phone, Messaging a Video, a také možnost instalací aplikací na paměťovou kartu. V příštím roce pak má ve dvou vlnách přijít ještě větší aktualizace s označením Redstone.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. wtf (neregistrovaný)

  Hlavne aby to už konečne prispôsobili pre dotykove zariadenia nad 9″

  • wtf (neregistrovaný)

   alebo skôr celkovo pre dotykove zariadenia

  • Martin Alexandr

   Já používam W10 a 10,1″ dotykáči a v pohodě mi to přijde.

  • Martin Alexandr: Nekomu prijde v pohode i skrabani se pravou nohou za levym uchem.

  • Ja som používal windows tablet 10,1 ro a pol a 95% času s klavesnicou a touchpadom, len ten system absolutne nieje pohodlný pre prsty(a na nižších uhlopriečkach to musí byť úplne peklo) nehovoriac o poriadných tabletových aplikáciach, ktoré ani po roku a pol niesú. Zlatý Galaty tab.

  • Martin Alexandr

   Aaron – to jeste neumim teda :-)

  • AARON : aah tak preto si fanda androidu

  • tiež si myslim, a niesom sám, podla toho čo hovoria fakty, že mnoho uživatelov na tabletoch downgradovalo na 8.1 práve kvoli horšiemu „touch experience“

   -Chýbajú mi 3 aplikacie vedla seba v tablet mode

   -Onedrive je na tablete nepoužitelné

   -Swipovanie takmer vymrelo

   -Eedge vôbec nieje prispôsobené pre dotyk

   -OneNote je tiež na tom horšie, hlavne pri písaní s perom

   -Iba 3 stredné dlaždice vedla seba je tiež mínus a plytvanie miestom

   -Ovladanie jasu tiež nezmysel

   -Multitasking je zdĺhavejší

   pre tablety to ma zadial viac mínusov ako plusov

  • Pavel (neregistrovaný)

   Galaxy Tab s Androidem? tak to srovnáváte schnilou hrušku s melouny. Android je možná na koukání na filmy a sjíždění internetu a možná občas na odpovězení na mail ( pokud to je nativní Gmail). pracovat se na tom nedá – ani tak ne kvůli tomu, že to je tablet bez klávesnice, ale kvůli té parodii na operační systém. V okamžiku, kdy potřebujete byť jen napsat text, který někomu sdílíte ( tedy OO a podobné rádoby „kompatibilní“ textáky jsou ze hry) máte smůlu. O standartních PC aplikacích ani nemluvě, ty na tom bazmeku nerozjedete. Mimochodem, už se GT naučil tisknout normálně přes síť, nebo přes USB? 1. generace, kterou jsem míval to nezvládla ani v Google cloud print…

  • wtf (neregistrovaný)

   Zlaty galaxy tab ? :D Android je snad najhorsi system pre tablety nad 9″ nič v zlom, ale radšej tych par apps čo su plne prispôsobene a ked dačo nieje tak normalne cez desktop, ako trpieť smartfónové, roztiahnute na 10″. A porovnavat smartfon s prerastenou uhlopriečkou vs 2v1, to chce odvahu :D :D

  • Captainrosette (neregistrovaný)

   Nestáhnete na to speciální software jako na Win. Ale jinak kompletní MS office, nebo ještě lepší Hancock office tam sehnat jdou. Přes síť tisknu od kitkatu ještě pohodlněji, než z PC. Android (galaxy note 10.1 2014 edition) je výbornej pro studenty na pořizování zápisu, vypracování jednoduchých protokolů, používání jako skript a učebnic. Nelze aele použít ve firemních prostředí na např ovládání strojů a mechaniky.

  • Skopix (neregistrovaný)

   Co nad 9, mam Toshibu encore 2 s 8″ a je to hnus… jo náznak tam je, ale stále je to hnus… dokonce sem rollbacknul na win 8.1 a zdá se mi to víc „touch friendly“ ale zas na 15″ notasu lenovo to bylo celkem ok při dotyku :)

 2. olol :) (neregistrovaný)

  Majoritní aktualizace? Co to prokrista znamená? :)

  • no, mozna ze ji ziska majorita, tedy vetsina :D jinak samozrejme nesmyslny preklad :)

  • Kraken (neregistrovaný)

   Jako znásilňování češtiny na smartmanii neni nic novýho… Nevim co tim sledují, ale někdy je to když ne napřesdržku tak alespoň k nasrání :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).