Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Windows 10 jsou tady: Microsoft začíná aktualizovat první zařízení, k dispozici jsou i obrazy ISO

Windows 10 jsou tady: Microsoft začíná aktualizovat první zařízení, k dispozici jsou i obrazy ISO

První část dlouhé cesty nazývané Insider preview končí právě dnes, Microsoft vypouští do oběhu aktualizaci na nejnovější Windows 10. Ta je distribuována zdarma ode dneška po dobu jednoho roku majitelům spotřebitelských licencí Windows 7 a Windows 8.1 ve 190 zemích světa.

  

Pokud jste si zarezervovali svoji kopii v nástroji pro upgrade, který byl vydán 1. června, stáhnou se vám na disk potřebná data a brzy budete vyzváni k instalaci. Hlavní šéf divize Windows and Devices na svém Twitteru potvrdil, že první vlna aktualizací již byla zahájena, což potvrzují i někteří čtenáři našich stránek.

Pokud máte zájem o čistou instalaci, uvolnil Microsoft svůj nejnovější systém jako ISO soubory, které si můžete stáhnout z těchto stránek. Tyto obrazy lze buď vypálit na DVD, nebo vytvořit bootovací flash disk za pomoci nástroje Media Creation tool, který je ke stažení na těchto stránkách. Při nové instalaci je zapotřebí vlastnit produktový klíč, který však zatím není v prodeji a klíč ze starších Windows použít nelze. Předplatitelé služby MSDN si mohou svoji kopii stáhnout ze serverů MSDN.

Mezi hlavní novinky systému Windows 10 patří:

  • návrat nabídky Start
  • integrovaná personální asistentka Cortana (nepodporuje češtinu)
  • hybridní prostředí Continuum
  • Windows Hello pro zabezpečené přihlašování bez zadávání hesla
  • Podpora pro více ploch a vylepšený multitasking
  • Nové aplikace – webový prohlížeč Microsoft Edge, herní hub Xbox, hudební přehrávač Groove, Mapy a další
  • Centralizovaný obchod aplikací

V novém obchodě najdete počínaje dnešním dnem první nové aplikace a hry, například nový Twitter, univerzální aplikace kancelářského balíku Microsoft Office či oblíbené hry Candy Crush Saga, Minecraft: Windows 10 Edition Beta a další.

 

Uživatelé programu Windows Insider z něj mohou vystoupit a užívat si ostrou verzi Windows 10 bez rizik, ovšem je zapotřebí k novému systému vlastnit produktový klíč. Ti, kdo se rozhodnou v Insider programu setrvat, budou dostávat aktualizace a nové funkce s předstihem a rizikem méně stabilního systému.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
81 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments