Windows 10 běží na 50 milionech zařízení, zřejmě se blíží nové sestavení pro Insidery

Operační systém Windows 10, který jsme o víkendu recenzovali, běží po 14 dnech od svého vypuštění na 50 milionech zařízení. Tedy alespoň podle redaktorů serveru WinBeta a jejich dobře informovaných zdrojů. Minulý týden se toto číslo pohybovalo mezi 25 – 30 miliony, tudíž se Microsoftu daří udržovat rychlost růstu. Může za to především vypouštění aktualizace ve vlnách, a také nově prodávaná zařízení, která již na Windows 10 běží.

  

V říjnu tohoto roku by měl přijít první velký balík aktualizací nazývaný Threshold 2. Tento update má přinést nové aplikace Zprávy a Telefon s integrovaným protokolem Skype, webový prohlížeč Microsoft Edge by se měl dočkat podpory doplňků a systém by měl také umožňovat instalaci aplikací na paměťovou kartu. Jako první se k této aktualizaci dostanou Insideři, jejichž program pokračuje i nadále.

  

A možná již brzy přinese další testovací sestavení, Microsoft totiž aktualizoval aplikaci Feedback pro zasílání zpětné vazby, a odstranil z ní veškeré údaje starší než 14 dní. Zjevně tak připravuje půdu pro zasílání nových tipů na nové funkce a na opravy chyb. Vše tedy opět bude v rukách Insiderů, jejichž počet se rozrostl na 6 milionů. Potvrdil to generální ředitel Microsoftu Satya Nadella a šéf divize Terry Meyerson v následujícím videu.

V něm tato dvojice vzývá všechny Insidery, aby se zúčastnili „kýblové výzvy“. Že nevíte, co to je? Podívejte se do této loňské bleskovky a kochejte se pohledem na šéfy velkých technologických společností, jak na sebe lijí kýble ledové vody na podporu lidí postižených Amyotrofickou Laterální Sklerózou (ALS). Tímto nevyléčitelným onemocněním trpí například fyzik Steven Hawking, a stalo se například osudným expremiérovy vlády ČR Stanislavu Grossovi. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku