Domů » Bleskovky » Windows 10 používá více než 110 milionů uživatelů, Facebook chystá oficiální univerzální aplikace

Windows 10 používá více než 110 milionů uživatelů, Facebook chystá oficiální univerzální aplikace

Tisková konference Microsoftu začala obligátně několika čísly, která se týkají systému Windows 10. Od konce letošního července si jej nainstalovalo 110 milionů uživatelů po celém světě, Microsoft zejména těší větší zájem o obchod aplikací Microsoft Store. Ten již zaznamenal 1,2 miliard návštěv, a denně do něj přibývají nové a nové aplikace.

  

Aktivní podporu Windows 10 chystá Facebook, ten připravuje univerzální Windows aplikace Facebook, Messenger i Instagram pro Windows 10 (Mobile). Novou aplikaci dostane i Uber, bohužel na spekulovaný Google a jeho aplikace nedošlo. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Skutečně jde o uživatele nebo jen instalací? Já jen, že jen skrze mě proteklo tak 4-5 instalací, ale uživatelé tak dva (min. s MS účtem):)

  • A ako zistis uzivatela ? Napr ked ma noťas v šupliku a otvori ho raz za mesiac ?

  • To nevím, to se zeptej MS, který je má spočítané:) Pokud to číslo skutečně vyjadřuje uživatele….

  • No tak dalších 109 998 jich přes tebe neproběhlo a co?

  • V prezentaci jasně zaznělo, že jde o počet zařízení, nikoliv uživatelů.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Představení Google aplikací na MS akci by bylo hodně zvláštní. Osobně to beru tak že bude představeno zvlášť. Apple taky nepozval ani Google ani MS na představování nového iOS ikdyž aplikace jak Google tak MS na iPhony a iPady jsou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).