WhatsApp Web: Oblíbený kecálek se zřejmě chystá zaútočit na internetové prohlížeče

Multiplatformní kecálek WhatsApp patří od letošního roku Facebooku, Mark Zuckerberg však udržuje jeho vývojáře nezávislé a údajně neplánuje WhatsApp do Facebooku (nebo naopak) jakkoliv integrovat. Možná však v budoucnu nebude nutné k WhatsAppu přistupovat skrze podporovaný mobilní telefon, ale přes jakékoliv zařízení vybavené internetovým prohlížečem.

  

Tuto myšlenku jako první vyslovil zakladatel chatovací služby Telgram Messenger Pavel Durov s tím, že se WhatsApp nedávno snažil od svého přímého konkurenta přetáhnout webového vývojáře. Server Android World navíc stáhnul přímo ze stránek WhatsApp beta verzi klienta pro Android, v jejímž kódu objevil odkazy na webovou verzi WhatsApp Web.

  

V příštím roce bude tato služba obohacena o videohovory, pokud se webová verze stane skutečností, může se Skype dočkat velkého konkurenta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  Tyjo, tomu vývojáři co zapomněl v kódu bety kterou pustili mezi lidi ty odkazy na prozatím nepředstavenou webovou mutaci moc nezávidím.. Asi prožívá teď horké chvilky.

 2. lerion (neregistrovaný)

  Web fajn, ale víc bych ocenil Modern UI aplikaci pro Windows 8.1 (Ideálně Universal App). Většinu z toho už stejně mají napsanou.

  Také bych ocenil možnost provozovat jeden účet na více zařízeních současně (s tímhle snad přijde).

 3. smisekCZ (neregistrovaný)

  Malware pro WP a další platformy potvrzen, šíří se jako aktualizace právě WhatsAppu:

  [odkaz]

  • mimonaut (neregistrovaný)

   :D potvrzen kým? Vaculíkem?

   Bez zdrojů to těžko brát vážně. A jak bys asi tu infikovanou aktualizaci do WP dostal?

  • lerion (neregistrovaný)

   Smisku, neměl by ses tak vzrušovat. Malware pro WP existovat může, ale v takové podobě v jaké je popsán na tom webu nemůže na Windows Phone v žádném případě fungovat.

   Prvním problémem je to (a v článku je to zmiňováno), že musíš mít Jailbreak. Dej mi vědět, až se nějaká Jailbreak na WP objeví.

   Druhým je to, co dělá – nahrává hovory, přeposílá SMS. Pěkné. Škoda, že to na Windows Phone není možné ani za jasného úplňku…

   Takže tu nešiř poplašné zprávy. WP uživatelé jsou i nadále v naprostém bezpečí (jen ti s ostatními OS, zejména s Androidem, by se měli mít na pozoru).

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Zdroj je v článku uveden, uvedu jej i zde:

   [odkaz]

   Jailbreak se týká jen iOS, WP postačí v základním stavu, stejně jako Android.

  • lerion (neregistrovaný)

   Aha, zdroj už je přesnější v tom, že hovory nahrává jen Android verze a že do WP se dostane přes aktualizování aplikace jinak než přes oficiální Store (což není možné).

   A když se kouknu na zdroje tebou uvedeného zdroje?

   [odkaz] : Ani slovo o WP

   [odkaz] : Pouze píšou o Windows-based zařízeních. Jenže VBS skript, kterým se to na Win-based zařízeních šíří na WP nespustíš.

   [odkaz] : Opět píšou jen o stažení z jiného než oficiálního obchodu (Jak to na WP udělat?)

   [odkaz] : Opět jen o Windows Platform. Jenže na WP se to už jen z popisu vztahovat nemůže.

   Takže znovu opakuji: Jedinná možnost, jak dostat do WP telefonu malware je přes oficiální Store, kde každá aplikace prochází kontrolou na malware. Zatím mi není znám případ, že by taková aplikace kontrolou prošla. Do té doby je WP plně bezpečný.

 4. Horacius (neregistrovaný)

  Smisku, zase se veřejně ztrapňuješ? Výše máš vše krásně vysvětlené, tak nám pověz svoji pravdu.

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Nikdo se nikde neztrapňuje, jen jsem se odkázal na český článek o malwaru ve WP, nic víc ani méně. Já nemám čas prolézat články do třetího zdroje, přečetl jsem si jen první dva – český článek a článek na phonearena.com, oba mluvili o Windows Phone.

  • lerion (neregistrovaný)

   No a jak vidíš, WP je zde zmíněn chybně. Tento Malware pro něj není. Nic víc a nic méně.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *