Domů » Bleskovky » WhatsApp Web: Oblíbený kecálek se zřejmě chystá zaútočit na internetové prohlížeče

WhatsApp Web: Oblíbený kecálek se zřejmě chystá zaútočit na internetové prohlížeče

Multiplatformní kecálek WhatsApp patří od letošního roku Facebooku, Mark Zuckerberg však udržuje jeho vývojáře nezávislé a údajně neplánuje WhatsApp do Facebooku (nebo naopak) jakkoliv integrovat. Možná však v budoucnu nebude nutné k WhatsAppu přistupovat skrze podporovaný mobilní telefon, ale přes jakékoliv zařízení vybavené internetovým prohlížečem.

  

Tuto myšlenku jako první vyslovil zakladatel chatovací služby Telgram Messenger Pavel Durov s tím, že se WhatsApp nedávno snažil od svého přímého konkurenta přetáhnout webového vývojáře. Server Android World navíc stáhnul přímo ze stránek WhatsApp beta verzi klienta pro Android, v jejímž kódu objevil odkazy na webovou verzi WhatsApp Web.

  

V příštím roce bude tato služba obohacena o videohovory, pokud se webová verze stane skutečností, může se Skype dočkat velkého konkurenta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.