Domů » Bleskovky » WhatsApp od nového roku přestane fungovat na milionech smartphonů

WhatsApp od nového roku přestane fungovat na milionech smartphonů

Od 1. ledna 2021 přestane populární aplikace WhatsApp fungovat na řadě starších zařízeních. Od tohoto data nebude možné aplikaci využívat na iPhonech se starší verzí operačního systému, než je iOS 9.0. Co se týče telefonů s Androidem, budou vyřazeny modely s verzí 4.0.3. a starší. V některých případech ale bude možné přejít na novější verzi operačního systému.

Prakticky to znamená, že iPhone 4 a starší nebudou podporovány. Novější modely iPhone 4S, 5, 5S, 5C, 6 a 6S je ale naštěstí možné aktualizovat na podporovaný iOS 9.0. U Androidu o WhatsApp přijdou například majitelé Samsungu Galaxy S2 z roku 2011.

Pokud jste majitelem některého ze starších telefonů a neradi byste přišli o historii vašich konverzací, můžete si ji zálohovat. Stačí přejít do „Nastavení“. Zvolte možnost „Chaty“ a dále „Záloha chatů“. Následně klikněte na tlačítko „Zálohovat“ (například na Disk Google).

Přidejte si nás do služby Google Zprávy

WhatsApp tvrdí, že ačkoliv daná zařízení byla pro jeho vývoj důležitá, nyní již nenabízí potřebný výkon a proto dále tyto smartphony nebudou podporovány. Pokud některý ze starších modelů vlastníte, musíte buďto přejít na novější operační systém, nebo si pořídit nový telefon.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.