Domů » Bleskovky » WhatsApp je zpět ve Windows Phone Store a přináší několik novinek

WhatsApp je zpět ve Windows Phone Store a přináší několik novinek

Oblíbený multiplatformní komunikátor WhatsApp nějaký čas kvůli problémům aplikace chyběl ve Windows Phone Store, přičemž návrat se měl odehrát až po jejich odstranění. Uživatelé systému Windows Phone tak neměli žádnou možnost, jak si WhatsApp nainstalovat, naštěstí toto omezení dnes končí.

  

WhatsApp se dnes vrátil do obchodu aplikací a kromě opravy bugů, které snižovaly hodnocení aplikace ve Store, přichází i s několika vylepšeními. Chat umí nově běžet na pozadí, čili se dá WhatsApp používat jako běžný instant messenger, nově je možné zaslat zprávu více lidem současně, rovněž bylo upraveno nastavení ochrany osobních údajů, nastavení pro automatické stahování médií a také byla přidána možnost přidat si vlastní zvuk pro notifikace na příchozí události. Ta však vyžaduje minimálně aktualizaci na GDR3.

    

Na pozoru se však musí mít především majitelé zařízení s nainstalovaným systémem Windows Phone 8.1 z Developer Preview, na němž podle upozornění ještě nemusí aktuální verze WhatsApp s číslem 2.11.490.0 fungovat korektně. Stahovat nebo aktualizovat stávající verzi lze kliknutím na následující odkaz. 

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Moc nerozumím funkci Běh na pozadí? WA na pozadí šel vždycky

  • Jakub Karásek

   WhatsApp to píše v changelogu, nejsem si jist, jestli před tím v případě běhu na pozadí byl kontakt stále jako online…

  • Samozřejmě, že stále jako online nebyl. Byl online jen když otevřel aplikaci. Tak to ale fungovalo vždy a všude.

   Na pozadí fungoval už od WP 7.5.

  • Velda (neregistrovaný)

   No, ale push notifikace přijímal podle počasí.

 2. „WhatsAll nepodporuje vaši verzi, některé funkce budou omezeny“ – mám WP8.1. Tak tomu říkám posun vpřed :-D

  • Opravili aktuální chyby na aktuální veřejnou verzi systému. Pokud máš neveřejnou verzi systému určenou pro vývojáře, tak je to tvoje mínus.

  • MCEZA: a co mají říkat uživatelé L630 ? Ty mají oficiální verzi.

   Když už to stáhli takto ze storu, tak jsem čekal, že to rovnou upraví i pro aktuální verzi systému.

   Přijde mi hloupé vše svalovat na DVP verzi, když je venku už zařízení s oficiální verzí.

  • Testoval jsem WhatsApp na WP8.1 a zatím jsem na žádný bug nenarazil.

  • Mě to blblo po dobu jednoho dne asi týden po vypuštění 8.1. Ale otázkou je, zda to bylo 8.1 a ne servery WA.

  • Me WA bezi po aktualizaci normálně na WP8.1, ale ze uvodni hlasce nerozumím proste. To už to měli rovnou upravit pro nejnovější verzi.

 3. Tomáš (neregistrovaný)

  Já teda nevím, ale mně to žádnou aktualizaci nenabídlo. Číslo verze, která je nově na store je totožná s tou, kterou už mám pár měsíců v telefonu. Tomu tedy říkám posun vpřed.

 4. Zaktualizované automaticky, všetky nové funkcie mám, je oveľa rýchlejší a zlepšenie notifikácii nemôžem potvrdiť, pretože mne išiel vždy absolútne bez problémov na WP7.5, WP7.8, WP8 aj WP8.1. A ide tak aj teraz.

 5. Může někdo potvrdit jak je to s přijatými obrázky z WA? V předchozí verzi se mi na WP8.1 ukládaly do jakési složky „Ostatní“, ke které jsem se nedostal přes průzkumníka ani přes hub v telefonu, byla přístupná jen přímo z aplikace. U WP8.0 to putovalo korektně do složky „WhatsApp“ na paměťové kartě.

  • Teď jsem to zkusil, obrázky i videa se ukládají do Pictures/WhatsApp a jsou zobrazit klasicky přes aplikaci Photos. Akorát na Lumii 1020 nemám slot na kartu, tak nemůžu otestovat kam se ukládají na kartě ;)

 6. Ještě jedna změna o proti starší verzi. Minulá verze šla instalovat na SD kartu. Nová verze má umístění na SD zakázáno.

 7. Jan (neregistrovaný)

  Novinkou je tiez, ze ked zapnem whatsapp a nejaky chat, L920 zacne vrcat …

 8. Vladimír Klas

  Na Lumii 650 DS se u videa rozjede zvuk s obrazem. Originál je v pořádku po převodu do Whatsappu zvuk předcází obraz. Nepodařilo se mi zjistit příčinu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).