Domů » Bleskovky » WhatsApp bude sdílet vaše data s Facebookem včetně telefonního čísla, prý pro zlepšení služeb

WhatsApp bude sdílet vaše data s Facebookem včetně telefonního čísla, prý pro zlepšení služeb

Když Facebook před dvěma lety koupil oblíbenou chatovací aplikaci WhatsApp, CEO Jan Koum sliboval, že se pro uživatele nic nezmění. Až do dnešních dnů bylo toto tvrzení platné, nyní se však podmínky mění a snaha monetizovat aplikaci, kterou používá více než miliarda uživatelů, je patrná.

WhatsApp pravděpodobně brzy nabídne hlasové volání

Již brzy totiž začne kecálek sdílet některé informace s Facebookem, včetně telefonního čísla, které budou moci využívat i různé firmy. Nemělo by však docházet ke spamování uživatelů zprávami, ale o možnost komunikovat se společnostmi, o které se uživatel zajímá. Objevit by se měly i praktické informace, jako například notifikace o zpoždění letu nebo upozornění banky kvůli možné snaze ukrást vaše platební údaje.

whatsapp

Informace získané z WhatsAppu budou také Facebookem, a dalšími aplikacemi, které patří pod křídla modré sociální sítě, využívány k lepšímu cílení reklam, návrhům přátel, které můžete znát, případně k doporučování obsahu, který by vás mohl zajímat. Žádné z těchto informací, včetně telefonního čísla, však nebudou na Facebooku sdíleny veřejně. V kecálkovi bude také možnost toto sdílení informací vypnout, pokud se sběru dat nechcete zúčastnit.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments