Sledujte nás na YouTube

Wei Yan Sofia: Čínský smartphone s Androidem 5.0 a Windows 10 v jednom

Čínská sociální síť Weibo se stala prostředníkem dalšího zajímavého úniku. Tentokrát se zde objevily informace o smartphonu nesoucím název Wei Yan Sofia. Ten se opět pokusí oživit myšlenku dual-bootu a umožní tak podle potřeby používat buď chystané Windows 10 nebo Android 5.0 Lollipop. Zařízení bude poháněno procesorem Intel řady SoFIA, jež se zaměřuje na levné přístroje a nativně podporuje dual-boot.

  

Telefon by dále měl nabídnout pětipalcový displej s Full HD rozlišením, 2GB operační paměť, interní úložiště o kapacitě 32 GB a dvojici fotoaparátu s rozlišením 13 Mpx v případě zadního, resp. pět megapixelů u předního. Specifikace se od výše uvedeného mohou ve finále trochu lišit, případně změny by však neměly být nijak závratné. O dostupnosti a ceně zatím nejsou k dispozici žádné informace, za hranice Číny se ale Wei Yan Sofia oficiální cestou nejspíše nepodívá.

   

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. Ip Man (neregistrovaný)

    Ať žije Čína a vůbec to nemyslím ironicky

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *