WebExpo Design 2012: Pohled zevnitř

Pokud se věnujete podnikání online nebo se věnujete problematice webů, pak vám patrně neunikla pozornost ohledně letošní konference WebExpo. Pokud ano, pak byste jí pozornost věnovat měli.

Pokud se věnujete podnikání online nebo se věnujete problematice webů, pak vám patrně neunikla pozornost ohledně letošní konference WebExpo. Pokud ano, pak byste jí pozornost věnovat měli. Přinejmenším v tomto článku, který vám osvětlí klíčové otázky  konference související s webovými projekty, online podnikáním a přístupem k zákazníkovi, který vychází z toho nejdůležitějšího – User Experience (dále jako UX).

Naberte nový dech s hvězdami WebExpo Design

 WebExpo Design má letos ze zahraničních hostů nejširší zastoupení. A je opravdu na co se těšit. Právě komplexní pohled nejen na (web)design, ekonomické faktory, změny v přístupu ke klientovi i sobě samému, nabídne autor čtyř vydaných a úspěšných knih, zakladatel a šéf mezinárodní společnosti The FatDUX GroupEric Reiss. Přednáška bude nepochybně patřit mezi skvosty celé konference, protože Eric, patrně i díky své minulé kariéře v ochotnickém divadle, patří mezi skvělé a inspirativní řečníky, kteří to na pódiu doslova „umí“.

Srovnatelný bude i výstup známého Aarrona Waltera, další významné špičky ledovce UX designu, autora známé knížky Designing for emotions. Právě citlivý přístup tohoto řečníka k zákazníkovi dále rozvádí paradigma osobnosti firem. Bude mj. také mluvit o budování upřímných a čestných vztahů se zákazníky a jaké benefity to může samotné firmě přinést. Své know-how poskytne i Mike Atherton, který se podílel na kompletním redesignu rozsáhlého webu stanice BBC. Publiku se pokusí představit ty nejdůležitější body objasňující problematiku redesignu v takovém rozsahu.

Jako tvůrci a realizátoři vlastních projektů máte v rukou neuvěřitelné možnosti týkající se komunikace i interakce se současnou společností či cílovou skupinou. A právě o tom bude mluvit Lutz Schmitt – o denní zodpovědnosti přístupu k práci, lidské etice a také o tom, že pracovat neznamená jen plnit rozkazy svého šéfa nebo stakeholdera.  Sérii zahraničních hostů uzavírá Eirik Hafver Rønjum a jeho (komplexní) pohled na web z hlediska obsahu, pro své posluchače si mj. připravil sadu účinných nástrojů.

Všechny přednášky budou samozřejmě přetlumočeny do češtiny.

(Ne)klasika, která nesmí chybět

Zajímavé přístupy k UX  a tvorby webu z pohledu nejen psychologického si připravili Berka a Jan Šrůtek. Bude probíráno i téma responsive designu, kde se Honza Hommer  nebo Lukáš Kokoška pokusí o hlubší a praktický vhled do mobilního UX. Nechybí ani případová studie o redesignu velkého inzertního serveru Annonce v podání Štěpána Doubravy. A Richard Fridrich přednese aktuální otázky konzumního chování, zejména nutnost změny v přístupu ohledně správného nakupování spotřebitele a s tím spojené téma ovlivňování nebo manipulace se zákazníkem a jak se nenechat „oblbnout“ .

Na co se dále mohou návštěvníci WebExpo 2012 Design mohou těšit:

Sebevražda v Bronxu, UX Designer – anděl s ďáblem v těle, Sport.cz, Design Windows 8 aplikací, Moje zápisky z designu, Mixér.cz a redesign počasí.cz

Ve znamení Networ_kingů

WebExpo se letos stane jednou z prvních konferencí v ČR, která bude ve velkém měřítku plně podporovat setkávání, prezentování, poznávání a propojování lidí různého zaměření napříč obory businessu a ICT. Bude perfektním prostorem pro nové příležitosti, ať už se jedná o pracovní možnosti, vytváření nových týmů, projektů i startupů nebo partnerskou spolupráci. Právě Networ_king patří hned vedle řady vynikajících mezinárodních i tuzemských řečníků mezi hlavní důvody, proč stojí za to si nenechat letošní WebExpo ujít.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku