Domů » Bleskovky » wearOS dostane dlaždice. Budou vypadat jinak než na Windows

wearOS dostane dlaždice. Budou vypadat jinak než na Windows

Google připravuje aplikaci svého hodinkového systému wearOS, přičemž hlavní novinkou má být nové dlaždicové prostředí. Pokud jste se lekli příchodu barevných čtverců a obdélníků známých ze systému Windows, můžeme vás uklidnit – dlaždice v podání wearOS budou vypadat a fungovat jinak.

Dla

Dlaždice budou novým prvkem, skrze který se uživatelé snadněji dostanou k informacím z aplikací. Dlaždice se budou vyvolávat z domovské obrazovky gestem tažení vlevo, každá dlaždice bude reprezentována souhrnem informací z vybrané aplikace. Zpočátku bude podpora omezena na cíle, nadcházející události, předpověď počasí, snímač srdeční frekvence, aktuality a časovač, Google ale slibuje budoucí podporu pro další aplikace. Pořadí jednotlivých dlaždic bude možné změnit.

Wear OS by Google: Make every minute matter

Bohužel ne všechny hodinky s wearOS podporu dlaždic dostanou, kompatibilita se může lišit i v závislosti na zemi původu. Termín vypuštění zatím oznámen nebyl, zřejmě se jej dozvíme příští týden na konferenci I/O.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Ked da dlaždice google tak to bude super.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).