Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte Lumia Moments, z videa vám vytvoří živé fotografie

Vyzkoušejte Lumia Moments, z videa vám vytvoří živé fotografie

Nokia letos v dubnu představila živé fotografie – statické snímky, jež předchází krátká animace, což při prohlížení vypadá velmi efektně. Tyto snímky lze tvořit aplikací Lumia Camera, nyní si však můžete zpětně udělat živou fotografii v podstatě z jakéhokoliv videa.

Pro tyto účely Microsoft vytvořil aplikaci Lumia Moments, díky které si z videa „vytípnete“ snímek a obrázek po obrázku si prohlédnete animaci, která mu bude předcházet. Nebo si vytvoříte tzv. Action shot, v němž můžete na snímek aplikovat dodatečné efekty jako rozmazání pohybu, zvýraznění pohybujících se předmětů apod.

    

Aplikace umí pracovat i se 4K videem, které přináší firmware Lumia Denim. Bez něj se vám aplikace nespustí, omezeni budete i počtem modelů, s nimiž Lumia Moments spolupracuje – Lumia 830, 930 (Icon) a 1520.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Zajímavé, přesto nic nového pod sluncem. Ale nejzajímavější je, že to funguje jen na 3 modelech :-)

  2. jakub (neregistrovaný)

    Jak je to s těmi živými fotografiemi? Podporuje to L1020 případně v jaké verzi firm?

  3. Pokud se nepletu, tak tohle uměly lumie už ve WP8 a od určité aktualizace to nejde.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).