Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte Android 4.1 nyní: Stačí vám k tomu emulátor

Vyzkoušejte Android 4.1 nyní: Stačí vám k tomu emulátor

Google včera představil zbrusu novou verzi systému Android 4.1 „Jelly Bean“. Na internetu už se objevily první neoficiální verze ROM pro Nexusy, ale co dělat, pokud zrovna referenční telefon nemáte a přesto si nový Android chcete vyzkoušet?

Řešením je SDK a emulátor. Google včera krátce po skončení prezentace uvolnil i novou verzi vývojářských nástrojů, tak proč si „Jelly Bean“  neotestovat alespoň na svém PC?

  

Postup je velice jednoduchý – nejprve si stáhněte Android SDK ze stránky developer.android.com. Stáhnout můžete všechny balíčky, nejdůležitější je ale API 16 (Android 4.1). V SDK spusťte aplikaci AVD Manager a klikněte na tlačítko New. Napište název, vyberte Android 4.1 jako cíl a nastavte rozlišení. Poté už jen stačí kliknout na tlačítko Create a následně Start.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. js (neregistrovaný)

  tak nevím co dělám blbě, ale emulátor se mi nespustí… nainstaluji ho, nastavím… dám start a nic…

 2. Mimochodem, zkuste výkon emulátoru zvýšit aktivací GPU emulace. Jděte do nabídky AVD Manager – Edit – položka „Hardware“ a vyberte New. Pak nabídka „Property“ a zde vyberte „GPU emulation“ – YES.

 3. ŠŠ (neregistrovaný)

  taky mi to nejede, po stisknutí start začne probíhat a vypíše toto: Starting emulator for AVD ‚jelly‘

  PANIC: Could not open AVD config file: C:\Users\Štěpán\.android\avd\jelly.avd/config.ini

 4. Legion (neregistrovaný)

  Tak jsem to zkusil na svém Macbooku Air 13″ late 2010 (OS X 10.7.4), a hned po klepnutí na „start“ mi naskočila „černá“ smrt :D.

  Podle reportu došlo k něčemu v „emulator-arm“.

  Můžu poslat report, máte-li zájem :)

 5. ŠŠ? V ceste mas diakritiku, to nikdy nedelej

 6. Mike (neregistrovaný)

  Zdravim. Nevim kde je chyba, ale at delam cokoli, nejde mi nic vytvorit. Jake jmeno je treba zadat, nebo co je jeste treba aby to fungovalo? Me to porad pise ze nemuze najit data k vytvoreni :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).