Cena:

Pro vyvolené: Samsung na MWC ukázal Force Touch i ultra jemné displeje s 1200 ppi

Jediným produktem, kterého jsme se na MWC ze stáje Samsung dočkali, byl nový vlajkový tablet Galaxy Tab S3. Podle deníku The Korea Herald se však společnost pochlubila i novými plánovanými technologiemi, ty však předvedla jen několika málo vyvolených novinářům za zavřenými dveřmi.

Samsung display
Ilustrační obrázek

Jednou z těchto technologií byly i nové Force Touch displeje, se kterými byste se setkali například u iPhonů řady 6s a 7. Samsung tuto technologii u svých smartphonů dosud nevyužil, můžeme ji však očekávat v nadcházejících vlajkových lodích. U očekávané dvojice Galaxy S8(+) bychom s ní však ještě počítat neměli. Další zajímavostí byly displeje bez polarizátoru. Tato technologie umožní především to, že budou moci displeje vyzařovat ještě více světla při nižší spotřebě.

Samsung display

Poslední představenou novinkou byl nový VR headset, jehož jemnost zobrazení dosahovala hodnoty 1200 ppi. Headsety pak budou speciálně upraveny pro barvoslepé lidi. Bohužel jsme se však nedočkali žádného ohebného či skládacího prototypu, a musíme tak doufat, že je jeho vývoj již u konce a dočká se své vlastní předváděcí akce.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.