Domů » Bleskovky » Vývojáři Office pro iPad: Posvěceno Ballmerem, verze pro tablety s Androidem se chystá

Vývojáři Office pro iPad: Posvěceno Ballmerem, verze pro tablety s Androidem se chystá

Na konci minulého měsíce představil Microsoft kancelářský balík Microsoft Office pro iPad. Ten obsahuje základní aplikace Word, Excel a PowerPoint a je ke stažení z App Store zdarma, pokročilé funkce těchto aplikací jsou však dostupné pouze předplatitelům služby Office 365. Předplatné je dostupné za měsíční poplatek ve výši 6,99 USD, roční předplatné stojí 69,99 USD (cca 1 400 Kč), přičemž je-li licence zakoupena na zařízení od Apple, jde 30% z této částky na účet jablečné společnosti.

 

O tom, že má Office pro iPad úspěch, svědčí zpráva z minulého týdne, podle které si za první týden stáhlo zmíněnou trojici aplikací 12 milionů uživatelů. Vývojářský tým, který stojí za stvořením kancelářského balíku Microsoft Office pro iPad, zodpověděl na síti Reddit některé zákulisní informace z jeho vývoje a také naznačil, jakých novinek se můžeme v budoucnu dočkat.

 

Z celého rozhovoru, který si můžete celý přečíst na této stránce, přinášíme ty nejzajímavější odpovědi:

 • Zelenou tomuto projektu dal někdejší ředitel Microsoftu Steve Ballmer, nikoliv současný CEO Satya Nadella
 • Vývoj trval dlouho, jelikož jej tým nechtěl uspěchat a chtěl, aby zkušenost z používání Office na iPadu byla co nejlepší. Zejména se vývojáři potýkali s problémy, týkajících se nedostatku paměti
 • Oproti Pages pro iPad se dokumenty zobrazí skutečně tak, jak na jiných zařízeních s nainstalovaným Microsoft Word
 • Hebrejština nebo Arabština není dostupná, neboť současná verze nepodporuje psaní textu zprava doleva, nicméně editace takového textu možná je
 • Vývoj Office pro iPad začal zcela od nuly, nicméně většina kódu je společná s Office pro Mac, aplikace je zcela nativní
 • V budoucnu má přijít i verze pro tablety s Androidem
 • Verze pro iPad se má dočkat možnosti přímého tisku, což je prozatímní výhoda Pages. Tato funkce má přijít již brzy
 • Apple schválil aplikaci Office pro iPad na první pokus, na což je tým Office velice pyšný
 • Tým, starající se o vývoj verze pro iPad denně spolupracuje s týmem Office pro Windows. Společně sdílí nové nápady a kódy
 • Rozšíření pro Office nebudou na iPadu k dispozici kvůli omezením na Apple App Store
 • Office pro iPad neobsahuje žádné easter eggy (odpověď na otázku, zdali bude Excel obsahovat letecký simulátor, jako jeho PC verze z roku 1997)

Kromě vylepšení stávajících funkcí Office pro iPad a nové aplikace pro tablety s Androidem má v letošním roce přijít i nový kancelářský balík optimalizovaný pro dotykové ovládání na Windows a Windows Phone. Máme se tedy v letošním roce rozhodně na co těšit. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Jeste by me zajimalo, kolik uzivatelu z tech 12M je pouziva (tedy ma nebo si zaplatilo takove predplatne O365, ktere umoznuje Office pouzivat). Zjistil jsem totiz, ze ackoliv O365 od zamestnavatele pouzivam, nemuzu je pouzit s iOS Officy.

 2. Tak na používání stačí mít účet u Mrkvosoftu, já nic neplatím a používat to jde, nevím jak to vypadá, když je to zaplacené, ale tvořit nové dokumenty jde, editovat stávající také, takže ……

  • Zajimave. Kdyz si otevru treba Excel, muzu dokumenty pouze prohlizet, pokud chci neco vytvorit, musim se prihlasit k O365 placenemu uctu, s firemnim to nefunguje.

   Nejsem si jisty, jestli se bavime oba o tom stejnem – myslim samostatne aplikace Word, Excel a Powerpoint, o kterych bleskovka je. Nemyslim Office Mobile.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).