Domů » Bleskovky » Vyšlo první Redstone sestavení pro starší Lumie. Povyšují i testovací Windows 10 pro počítače

Vyšlo první Redstone sestavení pro starší Lumie. Povyšují i testovací Windows 10 pro počítače

Microsoft v poslední době vydává nová testovací sestavení Windows 10 pro počítače a smartphony zároveň a udržuje sjednocená i čísla jejich verzí. Včera večer bylo vypuštěno sestavení s číslem 14295, které nepřináší žádné viditelné novinky, pouze opravuje starší chyby a vytváří chyby nové.

microsoft-potvrzuje-windows-10-bezi-na-200-milionech-zarizeni-v-prosinci-v-nem-lide-stravili-11-miliard-hodin_14677

Největší novinka se týká majitelů starších modelů Nokia/Microsoft Lumia, kteří si od minulého týdne nainstalovali aktualizaci na veřejnou verzi Windows 10 Mobile. Ti se již mohou zapojit do testování větve Redstone, které Microsoft nově říká Development Branch. Kompatibilní jsou následující telefony:

Lumia 430, 435, 532, 535, 540, 550, 640, 640 XL, 650, 730, 735, 830, 930, 950, 950 XL, 1520 a Xiaomi Mi4, brzy se přidá i Lumia 635.

Opravy a chyby pro smartphony

Nejnovější sestavení pro tyto telefony opravuje chybu s nemožností obnovení starší zálohy, avšak stále přetrvává problém se synchronizací náramků Band a s nedetekováním Microsoft Display Docku v případě, že je na něm nainstalován starší firmware. Kromě toho nový build obsahuje chybu znemožňující připojit se k přijímačům Miracast.

Malou novinkou je synchronizace notifikací mezi počítačem a telefonem, bohužel ji obstarává Cortana, takže si ji našinec moc neužije.

cortana-missed-text-app-beforeafter

Na počítačích a tabletech s Windows 10 Redstone byla opravena chyba znemožňující připojit gamepady z Xboxu, korektně funguje i přihlašování k Xbox Live a také již větev Redstone konečně spolupracuje s antivirovými řešeními společnosti Kaspersky.

Opravy a chyby pro PC a tablety

Bohužel ani počítačové sestavení se neobešlo bez chyb. Našeptávač neumí číst některé texty v aplikaci Feedback hub, ve virtualizovaných Windows 10 se ukazuje špatná ikonka připojení k síti a na některých zařízeních s TPM čipy (např. ZenBook UX31) může docházet k sekání zvuku. Ani na počítačích nefunguje připojení skrze Miracast, avšak systémový registr nabízí řešení – stačí změnit na adrese HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters v položce StandaloneDhcpAddress adresu z 192.168.173.1 na 192.168.137.1.

Problém lze zaznamenat i ve službě Windows Hello či při přihlašování PINem. Na některých zařízeních se po přihlášení spustí Správce hesel a Bluetooth neustále vyhledává nová zařízení, což se může neblaze projevit na rychlejším vybíjení baterie, problémy s audiem apod. Řešení spočívá ve vypnutí služby Microsoft Passport vepsáním následujícího klíče do příkazového řádku: reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Services\NgcSvc /v Start /t REG_DWORD /d 0x4 /f a restartování zařízení. Bohužel poté přestane služba Windows Hello fungovat, bude však možné přihlášení standardně skrze Microsoft ID.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Adam (neregistrovaný)

  Ahoj, vyplatí se mi to vůbec instalovat na Lumii 640 s poslední verzi 164. Jsou nějaké věci navíc, které mužů využit nebo spis nové chyby ? Pořad me hrozné štve, ze když nápisu zavináč vloží se mi obsah schránky.

  • zrcadlo (neregistrovaný)

   Vkládání schránky přes zavináč bylo na Redstone opraveno, ale na starších sestaveních se dá chyba jednoduše obejít: když je potřeba napsat zavináč, stačí se přepnout na anglickou klávesnici. Osobně jsem se na Lumii 925 vracel zpět na sestavení 164. Na Redstone mi častěji padaly aplikace.

   • Mam oficiální W10m aktualizaci build 164 jak ziskam Redstone? V nastaveni system aktualizace se nenabídne není potřeba zase instalovat upgrade advisor? nebo se tento update tyka jen insider?

   • Stáhnout insider, nastavit fast ring.

   • Na L925 predsa nie je dostupný Redstone?

   • zrcadlo (neregistrovaný)

    Pokud se Lumie 925 tváří jako Lumie 925, pak pro ni skutečně RS není dostupný… Pro zpřístupnění stačí změnit hodnoty dvou klíčů v registrech. Návody jsou i na tomto fóru.

  • Důrazně nedoporučuji majitelům telefonů Lumia 640 instalovat Redstone sestavení!!! Je plné chyb, které znepříjemňují používání telefonu. Mé postřehy najdete na zdejším fóru v příslušném tématu.

   • htcjirka

    Já to nedpopručuji nikomu, dokud nebude veřejně dostupné sestavení, ne tyhle insider hokusy/pokusy.Pak každý druhý brečí, že mu něco nejde.A aby ne, když je to sw mezi alfou a betou.

 2. groovox (neregistrovaný)

  pro Tman a autora článku: titulek je zavádějící, je to jen pro insidery.

 3. Adam (neregistrovaný)

  KoumiCZ díky za informaci, nebudu tedy instalovat.

 4. jirka (neregistrovaný)

  Po aktualizaci na windows 10 nejdou spustit videa na i.dnes z internetového prohlížeče microsoft edge….lumia 735

 5. Petr (neregistrovaný)

  Souhlasím s KoumiCZ mam 640 XL lte je to víceméně nepoužitelné. Bojoval sem dva dny a pak sem se složitě a dloouho vracel k .164 přes WRDT.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *