Domů » Bleskovky » Vyšlo první Redstone sestavení pro starší Lumie. Povyšují i testovací Windows 10 pro počítače

Vyšlo první Redstone sestavení pro starší Lumie. Povyšují i testovací Windows 10 pro počítače

Microsoft v poslední době vydává nová testovací sestavení Windows 10 pro počítače a smartphony zároveň a udržuje sjednocená i čísla jejich verzí. Včera večer bylo vypuštěno sestavení s číslem 14295, které nepřináší žádné viditelné novinky, pouze opravuje starší chyby a vytváří chyby nové.

microsoft-potvrzuje-windows-10-bezi-na-200-milionech-zarizeni-v-prosinci-v-nem-lide-stravili-11-miliard-hodin_14677

Největší novinka se týká majitelů starších modelů Nokia/Microsoft Lumia, kteří si od minulého týdne nainstalovali aktualizaci na veřejnou verzi Windows 10 Mobile. Ti se již mohou zapojit do testování větve Redstone, které Microsoft nově říká Development Branch. Kompatibilní jsou následující telefony:

Lumia 430, 435, 532, 535, 540, 550, 640, 640 XL, 650, 730, 735, 830, 930, 950, 950 XL, 1520 a Xiaomi Mi4, brzy se přidá i Lumia 635.

Opravy a chyby pro smartphony

Nejnovější sestavení pro tyto telefony opravuje chybu s nemožností obnovení starší zálohy, avšak stále přetrvává problém se synchronizací náramků Band a s nedetekováním Microsoft Display Docku v případě, že je na něm nainstalován starší firmware. Kromě toho nový build obsahuje chybu znemožňující připojit se k přijímačům Miracast.

Malou novinkou je synchronizace notifikací mezi počítačem a telefonem, bohužel ji obstarává Cortana, takže si ji našinec moc neužije.

cortana-missed-text-app-beforeafter

Na počítačích a tabletech s Windows 10 Redstone byla opravena chyba znemožňující připojit gamepady z Xboxu, korektně funguje i přihlašování k Xbox Live a také již větev Redstone konečně spolupracuje s antivirovými řešeními společnosti Kaspersky.

Opravy a chyby pro PC a tablety

Bohužel ani počítačové sestavení se neobešlo bez chyb. Našeptávač neumí číst některé texty v aplikaci Feedback hub, ve virtualizovaných Windows 10 se ukazuje špatná ikonka připojení k síti a na některých zařízeních s TPM čipy (např. ZenBook UX31) může docházet k sekání zvuku. Ani na počítačích nefunguje připojení skrze Miracast, avšak systémový registr nabízí řešení – stačí změnit na adrese HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesSharedAccessParameters v položce StandaloneDhcpAddress adresu z 192.168.173.1 na 192.168.137.1.

Problém lze zaznamenat i ve službě Windows Hello či při přihlašování PINem. Na některých zařízeních se po přihlášení spustí Správce hesel a Bluetooth neustále vyhledává nová zařízení, což se může neblaze projevit na rychlejším vybíjení baterie, problémy s audiem apod. Řešení spočívá ve vypnutí služby Microsoft Passport vepsáním následujícího klíče do příkazového řádku: reg add HKLMSystemCurrentControlSetServicesNgcSvc /v Start /t REG_DWORD /d 0x4 /f a restartování zařízení. Bohužel poté přestane služba Windows Hello fungovat, bude však možné přihlášení standardně skrze Microsoft ID.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments