Cena:

Vyšlo nové sestavení Windows 10 Mobile pro Insidery. Přináší dvě drobné novinky

Už delší dobu se nestalo, aby Microsoft vydal nové sestavení Windows 10 Mobile, aniž by se updatu dočkala verze pro počítače a tablety. Nyní však v rychlém kruhu aktualizací vychází samostatně mobilní build s číslem 15240, který navíc přináší dvě drobné novinky.

Emoji 5.0

Poslední majitelé Lumií dostanou s podzimním Creators updatem novou sadu smajlíků Emoji 5.0, kterou už v minulých sestaveních obdrželi uživatelé počítačů a tabletů s Windows 10. Spousta emojis je zcela nová, některé starší Microsoft překreslil pro větší názornost.

Čínský lunární kalendář

Druhou novinkou je podpora čínského lunárního kalendáře, avšak tuto novinku zřejmě příliš mnoho našich čtenářů nevyužije.

Známé chyby

Microsoft u mobilních Windows také opravil pár chyb, další hrstku je však ještě zapotřebí do vydání ostré verze opravit:

  • Funkce předčítání občas mluví anglicky, přestože je nastavený jiný jazyk
  • HP Elite x3 ztrácí nastavení orientace displeje, pokud je připojen k doku
  • Při instalaci nebo aktualizaci aplikací z Windows Store se může objevit error 80070057. Řešením je odinstalace a opětovná instalace poslední verze aplikace

Pokud se těšíte na nové testovací sestavení desítek pro počítače a tablety, musíte si počkat do příštího týdne. Vydání nové verze údajně brzdí nalezená chyba, kterou je zapotřebí odstranit.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.