Domů » Bleskovky » Vyšlo nové sestavení Windows 10: Insideři mohou nově testovat Windows 10 S

Vyšlo nové sestavení Windows 10: Insideři mohou nově testovat Windows 10 S

Microsoft v noci na dnešek po dlouhé době vypustil nové testovací sestavení Windows 10 pro Insidery s číslem 16273. S blížícím se vypuštěním ostré verze podzimního Creators Updatu už není příliš prostoru na novinky, prakticky celý příspěvek na stránkách Blogs Windows je jeden velký seznam opravených chyb, se kterými se (snad) nadále potkávat nebudeme. Microsoft přiznal, že již začíná s vývojem větve Redstone 4, tedy s dalším velkým updatem, který by měl dorazit příští rok na jaře.

Emoji Bot a moji lidé

I přes velkou spoustu oprav připravil Microsoft do nového sestavení několik drobností. První je Emoji bot, kterého lze prostřednictvím tohoto odkazu přidat do Skype a připnout v rámci funkce Moji lidé do hlavního panelu. Tento bot vás pak naučí používat rychlé zasílání (a přijímání) smajlíků.

Písmo Bahnschrift

Další novinkou je nový font Bahnschrift, který se neomezuje pouze na tenké, široké a kurzívu, ale je možné využít širokou škálu šířek, tlouštěk a naklonění, a to dokonce v rámci jednoho slova.

Fotky nebo Story Remix?

Microsoft v minulém týdnu experimentoval se změnou názvu aplikace Fotky, která s podzimním updatem povýší z prostého prohlížeče fotografií na plnohodnotný editor videa. Z tohoto důvodu Microsoft přejmenoval Fotky na Story Remix, s tím však Insideři hlasitě nesouhlasili, a tak se do hry vrátil původní název. Ještě před tím to Microsoft zkusil se jménem Fotky & Videa, ale nakonec vše zůstane při starém.

Smíšená realita

Pokud se vám do rukou dostane náhlavní souprava pro smíšenou realitu, podporující Windows 10, můžete se těšit na možnost vyvolat si libovolný 3D objekt (například vytvořený ve 3D malování nebo stažený z Remix3D) do reálného světa.

Testujte Windows 10 S

Microsoft letos před vývojářskou konferencí Build představil novou verzi Windows 10 nazvanou Windows 10 S, která je určena především do školství, ale zřejmě se s ní budeme setkávat i v běžných zařízeních. Windows 10 S mají být bezpečnější a ořezanější verzí klasických desítek, například neumožňují instalaci aplikací z třetích zdrojů. Insideři mají nyní možnost si Windows 10 S pro účely testování nainstalovat, a to na jakémkoliv počítači či tabletu s Windows 10 Pro nebo Enterprise.

Žádné chyby?

Oproti předchozím zvyklostem Microsoft neuvedl na svém blogu žádný seznam známých chyb, což může znamenat, že je s podzimním Creators Updatem skutečně hotov a jeho vypuštění je skutečně za rohem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Číslo buildu je 16273.1000. Že by to fakt byla ostrá verze?

  2. Marek Studnicka

    Je možné,že je to ostrá verze,ale stále ještě Microsoft nevydal termín,kdy hodlá aktualizaci Na Novou verzi Uvolnit,takže si počkejme

  3. Prosím už další telefon s Windows :(..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).