Domů » Bleskovky » Vyšlo nové preview Windows 10: Řeší budoucí problémy s aktivací systému

Vyšlo nové preview Windows 10: Řeší budoucí problémy s aktivací systému

Den po testovacím sestavení Windows 10 Mobile vychází i nové insider preview počítačových a tabletových Windows 10. Je dostupné v rychlém kruhu aktualizací a stejně jako na smartphonech nese číslo 14371.

windows-anniversary-update

Novinkou této verze, která se promítne i do letního výročního updatu, je nová nabídka v Nastavení pojmenovaná Activation Troubleshooter (Poradce při potížích s aktivací).

Tato funkce má pomoci s opětovnou aktivací Windows 10 například po výměně některé důležité hardwarové součásti zařízení, jako je základní deska či pevný disk, neboť je schopná spárovat digitální licenci k Windows 10 s účtem Microsoft. Zároveň umí odhalit, pokud jste si (omylem) nainstalovali jinou edici Windows 10, než jaká byla dříve na daném zařízení aktivována; poradce je schopen uskutečnit upgrade na vyšší verzi.

3c69e6b3-282c-4e6e-b206-db4ca76e0160[1]

Zbytek novinek se nese ve znamení oprav chyb a drobných úprav, jednou z nich je například nová animace při mazání notifikací z Centra akcí. Jediným aktuálně přiznaným problémem je nezobrazování nastavení sítě při kliknutí na sítě VPN, ovšem šéfka programu Dona Sarkar přiznává, že Microsoft stále vyhodnocuje data z nedávno proběhnuté akce Bug Bash. Je možné, že Insideři narazili na velké množství chyb, o nichž Microsoft neměl ani ponětí; na jejich opravy mají redmondští měsíc a týden.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).