Domů » Bleskovky » Vyšlo další sestavení Windows 10 Insider Preview: Redstone dostává první nové funkce

Vyšlo další sestavení Windows 10 Insider Preview: Redstone dostává první nové funkce

Microsoft včera pro Insidery vydal nové testovací sestavení Windows 10, nese číslo 14267 a do větve Redstone přináší první viditelné změny. Bohužel ne všechny si našinec užije, například rychlejší vyhledávání názvů přehrávaných skladeb za pomoci Cortany.

cortana-music-searrchPC

Novinky přicházejí i do prohlížeče Microsoft Edge, který se například naučil vytvářet složky oblíbených položek v panelu pod adresním řádkem. Oblíbené položky lze navíc nově zobrazit pouze jako ikony bez pojmenování.

edge-favorites-bar2-1024x572

V Edge si také nově můžete zvolit, zda chcete smazat veškerá data z prohlížení po zavření prohlížeče a také si nechat zobrazovat dialog, na jaké místo se má ukládat každý soubor ke stažení (na rozdíl od jedné předvolené složky).

clear

Integrovaný Skype do Zasílání zpráv se naučil posílat obrázky, je možné si vybrat mezi lokálním úložištěm nebo vyvolat aplikaci Fotoaparát a snímek rovnou pořídit.

skype

Microsoft v novém sestavení opravil některé chyby z předchozích verzí, aktuálně je znám pouze jeden problém, který se týká uživatelů používajících Hyper-V v kombinaci s více síťovými adaptéry (včetně virtuálních). Po aktualizaci může dojít k odstranění všech síťových připojení, avšak řešení existuje v opětovném nakonfigurování.

Stejně jako u mobilní verze mají Insideři možnost využít nového kruhu aktualizací s názvem Release Preview. Ta udržuje systém na poslední verzi stabilní větve (v současnosti Threshold s číslem 10586) a dodává do ní s předstihem v podstatě hotové aktualizace připravené na vypuštění s minimem rizika.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments