Domů » Bleskovky » Vyšel univerzální OneDrive pro Windows 10: Řeší nedostatky integrovaného řešení

Vyšel univerzální OneDrive pro Windows 10: Řeší nedostatky integrovaného řešení

Microsoft s příchodem Windows 10 značně pozměnit logiku integrace svého cloudového úložiště OneDrive do systému. Zatímco v předchozích verzích Windows bylo možné zvolit, které soubory a složky se budou na disku nacházet přímo, a které zde budou pouze virtuálně ve formě zástupců; ve Windows 10 je možné pouze zvolit, které složky se budou s OneDrive synchronizovat, a které ne.

onedrive1

K souborům umístěným pouze v cloudu tak nebylo možné přímo ze systému přistupovat, pouze skrze webový prohlížeč. Nyní však vyšla univerzální aplikace OneDrive, která práci s cloudovým úložištěm Microsoftu usnadňuje. Skrze ni je možné dostat se ke všem souborům a složkám uložených na OneDrive a pracovat s nimi. Přímo z aplikace lze získat odkaz pro sdílení, případně se podívat, s kým již některé soubory sdílíte. Aplikaci lze dokonce používat i s více OneDrive účty.

od

I přes veškerá pozitiva neřeší univerzální OneDrive pro Windows 10 současnou schizofrenii, kdy nejpohodlnější cesta k offline souborům vede skrze Průzkumníka, zatímco k online souborům je zapotřebí použít aplikaci. Opakuje se tak stejná písnička jako v případě Skype, kdy Microsoft zkoušel, zda je lepší jít cestou integrace do systému, nebo použít samostatnou aplikaci.

Spekuluje se, že v budoucnu přijde nový univerzální Průzkumník souborů; jsme tedy zvědaví, zda v něm bude OneDrive integrován, nebo bude nově vydaná aplikace jedinou cestou k vašim souborům v cloudu (mimo webové rozhraní).

OneDrive
OneDrive
Autor: ‪Microsoft Corporation‬
Cena: Kostenlos

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments