Domů » Bleskovky » Vyšel prohlížeč Microsoft Edge beta pro macOS. Nechybí podpora TouchBaru na MacBoocích Pro

Vyšel prohlížeč Microsoft Edge beta pro macOS. Nechybí podpora TouchBaru na MacBoocích Pro

Microsoft už nějakou chvíli připravuje novou verzi webového prohlížeče Edge postaveného na vykreslovacím jádru Chromium. Testovací verzi mohli dosud zkoušet pouze uživatelé systému Windows, nyní však mají stejnou šanci majitelé jablečných počítačů. Microsoft Edge pro macOS je možné stáhnout z těchto stránek, zatím pouze v kanálu Canary, pro nějž budou vycházet updaty na denní bázi. Ve stabilnějších kanálech Dev a Beta bude Edge dostupný později.

edge 1

Podpora TouchBaru a progresivních aplikací

Microsoft Edge pro macOS je funkčně stejný jako jeho protějšek pro Windows, má však několik specialit. Předně bylo upraveno rozhraní, aby se přizpůsobilo platformě macOS – tlačítka pro práci s oknem najdete vlevo, jablečnému designu budou přizpůsobeny i nabídky, písma, atd. Edge používá i tradiční klávesové zkratky pro macOS.

edge 2

Microsoft se také připravuje podporu pro TouchBar na MacBoocích Pro – v displejovém řádku se budou ukazovat například ikony otevřených záložek či posuvník videa.

Skrze Microsoft Edge lze také na macOS instalovat progresivní webové aplikace, které lze následně připínat do docku jako běžné aplikace.

Jelikož se jedná o první testovací verzi, mohou se objevit problémy se stabilitou a funkčností. Kdy Microsoft vydá ostrou verzi prohlížeče pro Mac a Windows, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Všechno lepší, jak zastaralé Safari.

    • No jo i ne. Zajimalo by me jak to ma s baterkou. Protoze Safari treba u me ma fakt o 20% delsi vydrz nez Chrome nebo Firefox, jeste s 3D Touch na nahled jsou to ale asi jedine duvody, proc jej pouzivam.

    • To je možný a pro notebook asi podstatný, ale co pak, když to dáš doma na nabíječku a chceš z toho funkční počítač? Ani 4k na youtube to neumí přehrát… ta záloha v podobě chromu/firefoxu tam je prostě potřeba

    • Presne ta limitace videa mne taky vadi no. A prave, jen mi fakt proste nebavi prepinat prohlizece vzhledem k historii, ulozenym heslum a podobne.
      Safari fakt sice v mnoha ohledech zastarale, ale tu baterku setri dost znatelne oproti Chrome a podobnym bohuzel.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).