Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Vypálí Xiaomi konkurenci rybník? Mi Mix 3 na oficiálním snímku podporuje 5G

Vypálí Xiaomi konkurenci rybník? Mi Mix 3 na oficiálním snímku podporuje 5G

Jen pár dní uběhlo od chvíle, kdy prezident Xiaomi na sociální síti sdílel oficiální render nového Mi Mix 3, které podle všeho nabídne vysouvací konstrukci. Ještě překvapivější je dnešní příspěvek, který odhaluje reálný snímek zmiňovaného smartphonu.

Kromě samotné podoby telefonu v opravdovém světě na fotce vidíme nenápadnou ikonku 5G ve stavové liště. Aby nebylo pochyb, prezident snímek pořídil tak, aby na pozadí byl monitor ukazující několik frekvencí používaných pro 5G. Jde zejména o frekvence využívané Verizonem, T-Mobilem a AT&T.

Xiaomi Mi Mix 3 na prvním videu

Jde skutečně o nečekané odhalení. 5G totiž bude podporovat Snapdragon 855, který ještě ani nebyl představen. Výrobci telefonů ho sice pravděpodobně již mají k dispozici, ale všeobecně se očekávalo, že bude nejprve rezervován pro prémiové přístroje, jako je Samsung Galaxy S10. Mi Mix 3 navíc bude představen pravděpodobně již tento měsíc, což by znamenalo, že se stane dost možná prvním reálně dostupným smartphonem s podporou 5G.

Xiaomi Mi Mix 3 na oficiálním renderu. Nulové rámečky a vysouvací kamera

Je třeba vzít v úvahu i možnost, že Xiaomi pouze testuje 5G technologii v jakémsi prototypu Mi Mix 3 a produkční verze bude vybavena „starším“ Snapdragonem 845 bez podpory 5G. Otázkou by pak však bylo, proč by prezident společnosti takto okatě na novinku lákal.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments