Domů » Bleskovky » Vypadá stylově: v nabídce Xiaomi najdete dokonce i teploměr

Vypadá stylově: v nabídce Xiaomi najdete dokonce i teploměr

Společnost Xiaomi je u nás známá především jako výrobce smartphonů, její portfolio je ale mnohem širší. Tvoří je mimo jiné i bezkontaktní infračervené teploměry a jeden takový ve středu uvedla na scénu. Jmenuje se Bemcom Infrared a je schopen změřit teplotu během jediné sekundy s přesností na 0,2 °C.

Aby novinka správně fungovala, je nutné ji namířit na čelo, a to ve vzdálenosti do 5 cm. Kromě tělesné teploty je zařízení možné používat i k měření jiných teplot, např. teploty vody nebo mléka. Vedle toho automaticky ukládá až 32 naměřených hodnot, což přijde vhod tehdy, kdy bude potřeba sledovat změny v teplotách.

Xiaomi teploměr

Teploměr je vybaven LED displejem s velmi vysokým jasem, který používá bílé znaky na černém podkladu, takže je vhodný i pro lidi s horším zrakem.

Za zmínku také stojí to, že za účelem vyhnutí se provozním chybám teploměr disponuje zabudovaným teplotním senzorem a čidlem pro kompenzaci teploty prostředí, které mu pomáhají získat přesná data o teplotě v různých prostředích.

Zařízení bude v e-shopu Xiaomi Youpin dostupné 26. února a stát 169 jüanů (v přepočtu zhruba 550 Kč).

Martin Duchoslav

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).