Domů » Bleskovky » Vyhledávač Google dostává tmavý režim, přepínat se dokáže automaticky

Vyhledávač Google dostává tmavý režim, přepínat se dokáže automaticky

Bílá barva je pro vyhledávač Google charakteristická, provází jej ostatně od samotných začátků. S rostoucí popularitou tmavých témat ale ani Google nemůže zůstat pozadu, a proto pomalým tempem uvolňuje možnost změnit výchozí světlé provedení právě na tmavé. Funkce zatím není dostupná pro všechny regiony.

Jak je u Googlu typické, dominantní barvou není čistě černá, ale spíše tmavě šedá. Písmo se z černé změnilo na bílou, odkazy nicméně zůstávají modré. Vybraným uživatelům se možnost přepnutí již nabízí po otevření anonymního okna, nastavení se ale pochopitelně neukládá.

Screenshot 2021 02 10 at 10 11 31 AM

Novinkou je, že kromě možnosti si téma zvolit ručně jej budete také moci nechat automaticky se přizpůsobit barevnému režimu v systému – volbu mezi světlým a tmavým umožňují Windows 10 i macOS. Je tak pravděpodobné, že tuto možnost postupně Google přenese i do svých dalších aplikací, kde je v současné době možné vybrat si téma pouze manuálně.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.