Domů » Bleskovky » Výdrž chytrých hodinek Moto 360 znatelně předčí konkurenci

Výdrž chytrých hodinek Moto 360 znatelně předčí konkurenci

Jedním z hlavních nedostatků současných chytrých hodinek/náramků je velmi nízká výdrž baterie, mnohdy je totiž problém dostat se alespoň na jeden den. Chystané Motorola Moto 360 by ovšem měly konkurenci v tomto ohledu znatelně předčit.

  

Podle nových prvních dojmů z italského serveru lucaviscardi.eu by totiž výdrž měla být asi dva a půl krát větší než u LG G Watch, jejichž majitelé musí nabíjet každý den. Tím se dostáváme na dva až tři dny bez přísunu energie, což je vskutku solidní hodnota. K pohodlí navíc přispívá také podpora bezdrátového nabíjení. V Evropě budou hodinky dostupné během třetího čtvrtletí, cena ovšem bude atakovat hranici 7000 Kč.

  

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

12 komentářů

 1. Dvakrát nic je pořád nic…

 2. Dva až tři dny dají i moje Gear 1, teda né vždy, záleží jak si s tim člověk hraje ap. Ale ty dva dny určo, takže fakt pokrok jak Brno…

 3. Jirka (neregistrovaný)

  To, že společnost akceptovala degradaci komfortu při přechodu z klasických mobilních telefonů, které vydržely i týdny na jedno nabití, na „smart-founy“ s výdrží hodin – to samo je překvapivé. Ale že bych opustil koncet hodinek, které skutečně vydrží s jednou baterií (ne akumulátorem) reálně 15 let za super-fríkulínské hodinky s výdrží hodin – to nepřichází v úvahu. Tady je principielní problém. Pokud jsem zvyklý nosit hodinky, které nesunávám (můj případ) a pro komunikaci jsem si navykl na nošení mobilního telefonu, pak rozhodně stojím o to, abych se i nadále alespoň o hodinky nemusel starat. Kdyby hodinky mohly (nevím jak) skutečně funkčně nahradit dnešní smart-phony, bylo by to možná na zvážení. Alespoň pro někoho. Já bych do toho stejně nešel. Ale všechny současné návrhy „chytrých“ hodinek počítají s tandemem hodinky-mobil. Přičemž klasické hodinky, které jsou dnes běžné, jsou bezúdržbovou záležitostí a přechodem na super-cool upozorňovač na události, které mám řešit na jiném zařízení, kdy se mi výměnou za tuhle fíčuru zkrátí onen bezúdržbový interval z až desítek let na hodiny – to oprevdu nedává smysl.

 4. driver (neregistrovaný)

  Gear2 vydrží okolo 3 dní, a umí i 5 když se vypnou některé funkce. Vlastní zkušenost

 5. Rastislav Maskal

  Pebble Steel .. 5-7 dni [odkaz]

  • Dargil (neregistrovaný)

   Ano, Pebble Steel mám a nabíjím nejdřív za 4 dny ;) většinou tak 5-6 takže spokojenost. Na Moto360 jsem se chystal, ale výdrž bude slabá.

 6. Driver (neregistrovaný)

  Ještě dodám, že někteří zaprdění konzervativní jedinci nechápou, že chytré hodinky nejsou pro všechny lidi stejně jako Octavia není pro každého. Až budete mít 3-4ešopy a denně vyřizovat stovky mejlů, budete milovat phabletophone a smartwatch a již třetí týden ve zůčtovacím období vyčerpáte 3GB co máte v „neomezeném“ tarifu. Ale pokud děláte 8hodinn denně jako zaměstnanec státní správy, pak Vám stačí si zatopit v krbu a hodiny mějte třeba přesípací a mudrujte jak jsou Všichni, kdo se od Vás odlišují pitomci…

 7. Ondra (neregistrovaný)

  Už několik měsíců vlastním Pebble Steel a vydrží mi minamálně 4 dny při největší zátěži, pokud jen notifikují dostanu se i na týden, takže čas uvedený v článku u Moto 360 je absolutně směšný a po ozkoušení Android Wear nevidím jediný důvod proč ho používat. Černobílý e-inkoust u Pebble je zdaleka dostačující a výdrž je více neč dvojnásbná, což už se dá z mého pohledu považovat za použitelné.

 8. Jirka (neregistrovaný)

  to Driver: z obsahu dosavadních komentářů tipuju, že Váš koment je přinejmenším částečně reakcí na můj předešlý. Tedy – nejsem zaměstnancem státní správy a nejsem obecně zaměstnancem – jsem na té druhé straně. Přesto mi vize krbu a možná i přesýpacích hodin připadá lákavá – to uznávám. Nicméně nechápu, jestli to má být v rozporu s využíváním nových technologií. Pokud Vy patříte ke skupině, která smart-watch vítá, vysvětlete mi prosím, v čem jejich výhodnost spočívá. Skutečně to nechápu. Kdyby bylo možno impulsy, které hodinky vybudí nějak rozumně ergonomicky přímo na nich vyřešit (což já považuji za nesmysl – právě kvůli onomu požadavku na ergonomii), pak bych je jako náhradu „chytrého“ mobilu bral. Všechny dnešní koncepty ale počítají se smart-watch v roli upozorňovače na události, které bych měl řešit na počítači popř mobilu. (Psát odpověď na email na hodinkách bych opravdu nechtěl – ani formou diktování apod., protože nepotřebuju všem v okolí „číst“ obsah mého mailu). Proto jsem zastáncem hodinek, o které není potřeba se starat. Tedy mechanické automaty nebo klasické digitální či quartz hodinky s rozumnou lithiovou baterií, které jsou za celou svou životnost funkční a bezúdržbové. A k tomu nějakou formu asistenta praktických rozměrů (dnes reprezentováno „chytrými“ mobily), na kterých jsou potřebné úkony reálně proveditelné. Nastiňte mi Vaši vizi reálného života s výhodou Smart-watch. Nejde mi o flame. Chci pochopit, k čemu jsou alespoň podle Vás dobré – samo o sobě mi to vůbec nedává smysl a z Vašeho příspěvku jsem se zatím dověděl jen to, že by Vám to asi mohlo nějak pomoci řešit stovky mailů denně a já nevím jak. Díky.

 9. Jirka (neregistrovaný)

  to Ondra: … jo E-ink byl právě v ohledu nároků na spotřebu můj velký favorit na možný vývoj hodinek – ale stále to není ono. Stále jde o řádový pokles doby běhu oproti současnému stavu běžných hodinek. Ale třeba se to časem ještě utřepe a výdrž běhu takových hodinek dosáhne řádu měsíců. Pak to bude jiná.

 10. Ondra (neregistrovaný)

  to Jirka: Výhodu dlouhé výdrže digitálních hodinek (ručičkové mi nevyhovují) nezpochybňuji , ale notifikační funkce Pebble, která mi usnadní filtrování důležitých a nepodstatných informací mi za týdenní výdrž stojí. Nehledě na to, že díky Pebble vím co se na mobilu děje i ve chvíli, kdy mi leží na stole a já běhám po kancelářích a navíc šetřím baterii mobilu, jelikož nemám zapnuté vibrace ani zvuková upozornění.

 11. Peter (neregistrovaný)

  Pokiaľ to nebude mať aspoň polovičnú výdrž ako cookoo, tak je to pre mňa osobne otravné. Od hodiniek neočakávam a nevyžadujem náhradu smartphónu, ale iba informačnú funkciu o niečom novom. A keď uznám za vhodné nastupuje smartphón.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).