Domů » Články » Vybíráme headset k herní konzoli

Vybíráme headset k herní konzoli

Pro ten nejlepší herní zážitek potřebujeme nejen dobrý obraz, ale také zvuk. Pojďme se dnes proto podívat, jaké headsety jsou kompatibilní s dnešními konzolemi, případně jak připojit ty, které nejsou vyrobeny přímo na míru pro konzole.

Výběr je skutečně široký

Microsoft i Sony vyrábí vlastní headsety a ve svých obchodech nabízí také headsety od jiných výrobců. S nimi budete mít vždy jistotu, že vše bude fungovat, jak má.

Samozřejmě ke konzolím není nutné připojovat pouze oficiální headsety. Fungovat budou s konzolemi takřka všechna sluchátka různých značek. A to jak herní headsety, obyčejná sluchátka, tak dokonce také sluchátka od mobilního telefonu. I ty fungují včetně mikrofonu. U některých sluchátek je však třeba si dávat pozor na koncovky či připojení, které nabízí.

Zde je několik tipů na kompatibilní headsety

Sony PS4 Gold Wireless Headset

Bezdrátová s podporou zvuku Virtual Surround Sound 7.1 od Sony. Sluchátka jsou oficiálně kompatibilní s PS4/PS3/ PS Vita. Kabelem je však připojíte také k Xboxu. Headset podporuje dokonce PlayStation VR. Vestavěné mikrofony jsou velmi kvalitní a připojují se skrze Bluetooth nebo kabel s 3,5 jackem.

Kompatibilita: PlayStation (kabelem i bezdrátově), Xbox (pouze kabelem) a Nintendo Switch (pouze kabelem).

Headset je možné pořídit od 1990 Kč.

Sony PS4 Gold Wireless
Sony PS4 Gold Wireless

Xbox One Chat

Xbox One Chat je určen pro komunikaci mezi spoluhráči. Jelikož se headset soustředí spíše na komunikaci, disponuje pouze jedním sluchátkem. Souprava jsou pohodlná k nošení a zajišťuje perfektní zvuk i z jednoho sluchátka. Sluchátka jsou pouze kabelová.

Kompatibilita: PlayStation, Xbox a Nintendo Switch.

Headset se nabízí již od 499 Kč.

Xbox One Chat
Xbox One Chat

Xbox One Stereo

Stereofonní headset pro konzoli Xbox ONE jsou skvělou volbou pro hráče, kteří hledají headset s kvalitním zvukem, komfortní konstrukcí a mikrofonem pro komunikaci v onlinovkách. Sluchátka také disponují jednoduchou možností nastavování hlasitosti. V balení nalezneme speciální adaptér pro stereofonní headsety s dalšími možnostmi pro ovládání zvuku. Headset není bezdrátový.

Kompatibilita: PlayStation, Xbox a Nintendo Switch.

Tato sluchátka pořídíte za přibližně 1200 Kč.

Xbox One Stereo Headset

Kingston HyperX II

Kabelový headset za rozumnou cenu, který nabízí skvělý zvuk s odhlučněním, kvalitní odnímatelný mikrofon a příjemný pocit z nošení díky polštářkům z paměťové pěny. Koncovkou je 3,5milimetrový jack. Přibalen je však také speciální dongle s ovládáním sluchátek, který je zakončen USB. Nabízí perfektní zvuk a kvalitní mikrofon. Skvělou funkcí je také pasivní potlačení okolního hluku.

Kompatibilita: Xbox, PlayStation a Nintendo Switch.

Headset je možno pořídit za cenovku 2490 Kč.

Kingston HyperX II
Kingston HyperX II

HyperX Stinger Wireless

Tento headset se soustředí pro konzolové hráče. I v tomto případě jde o slušná sluchátka za rozumnou cenu, která nabízí skvělý zvuk a kvalitní mikrofon či odhlučnění. Sluchátka disponují bezdrátovým připojením s nízkou latencí. Ovládání hlasitosti je integrováno přímo do sluchátek pomocí kolečka.

Kompatibilita: PlayStation (bezdrátově).

Headset je možno pořídit za zhruba 2500 Kč.

HyperX Stinger Wireless
HyperX Stinger Wireless

Astro A50

Jedná se o headset spadající pod kvalitní audio špičku. Headset disponuje výbornými reproduktory poskytující skvělý zvuk a mikrofonem. Sluchátka nabízí technologii pro potlačení šumu či odhlučnění okolí, skvěle sedí a jsou velmi pohodlná. Zpracování a použité materiály jsou také na úrovni. Nabízí také bezdrátové připojení pomocí speciální stanice, která podporuje řadu různých typů propojení audia, včetně optického kabelu. Právě díky této stanici jsou tato bezdrátová sluchátka kompatibilní s širokou škálou zařízení.

Kompatibilita: Xbox (bezdrátově), PlayStation (bezdrátově), Nintendo Switch (bezdrátově).

Headset je možno pořídit za cenu okolo 7990 Kč.

Astro A50
Astro A50

 

Na co si dát pozor při dalším výběru

Samozřejmě je možné vybírat ze stovek jiných headsetů. Je však důležité dát pozor na některé parametry, abyste se tak případně vyhnuli zbytečnému vracení zboží z důvodu nekompatibility.

USB headsety

Sluchátka, která se připojují skrze USB, budou prozatím fungovat pouze na PS4. Po jejich připojení do konzole pak stačí v nastavení konzole změnit zařízení pro výstup zvuku na připojená sluchátka. Případně také vstup zvuku z mikrofonu. Xbox bohužel prozatím USB headsety nepodporuje.

Headsety s dvojitým audio kabelem

Pokud se vám zalíbil headset, který má dvojitý audio kabel (jeden na zvuk, jeden na mikrofon), je třeba k plné funkčnosti připojit speciální přechodku.

Konzole totiž mají pouze jeden vstup pro sluchátka. Ten však naštěstí podporuje čtyřpólový jack, takže fungují jakákoliv sluchátka s mikrofonem, která vedou do jednoho jacku. U headsetů s rozděleným jackem pro zvuk a mikrofon zvlášť si musíme pomoci speciální přechodkou, kterou spojíme dva audio kabely do jednoho. Cena těchto přechodek je velmi nízká a při hraní nijak nezavazí.

Bezdrátové headsety

Microsoft i Sony nabízí u svých konzolí technologie s velmi nízkou latencí. Ty využívají také pro své herní ovladače. Pro správnou funkčnost bezdrátového headsetu u Xboxu musí sluchátka podporovat právě bezdrátovou technologii Xboxu. Headsety s bezdrátovým přijímačem USB ani Bluetooth zde nefungují. U PlayStationu bezdrátové přijímače USB a Bluetooth Headsety připojit lze.

 

Tip. Na Xboxu aktivujte vylepšení zvuku

Pokud připojíte headset poprvé ke konzoli Xbox One, bude výchozí formát headsetu nastaven na Stereo uncompressed (Nekomprimované stereo).  Xbox nabízí aktivovat vylepšené prostorové audio Windows Sonic nebo Dolby, což jistě doporučujeme. Nastavení najdete v Settings > Display&Sound. Zvolte „Dolby Atmos“ nebo „Windows Sonic“.

Vylepšení zvuku u Xboxu
Vylepšení zvuku u Xboxu

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

Diskuze k článku

  1. Tak teď jsme pokryly to nejhorší, bude i následovat článek, kde bude uvedeno něco, co se dá poslouchat?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).