Domů » Bleskovky » VLC Player pro Windows se stává univerzální aplikací

VLC Player pro Windows se stává univerzální aplikací

Je to téměř rok, co se objevila beta verze přehrávače VLC Player pro moderní prostředí Windows 8.1, načež pár dní na to odhalil Microsoft koncept univerzálních aplikací. VLC Player pro mobilní Windows byl postaven znovu od základů s příslibem, že tato aplikace se stane univerzální a nahradí ve Windows Store původní verzi. A to se děje právě nyní.

  

Hlavní vývojář aplikace Thomas Nigro uvádí, že univerzální VLC Player pro obě platformy sdílí 80 % XAML kódu a více než 95 % kódu C#. Aplikace má přinášet na telefonech i tabletech s Windows stejný uživatelský zážitek a co je nejdůležitější – nové funkce a opravy chyb budou přicházet pro obě platformy současně.

    

VLC Player dostává s aktualizací nové funkce – vytváření a editaci playlistů, automatické řazení videí do tří kategorií (video, camera roll, shows) a také je přidán sociální rozměr, lze sdílet, co zrovna posloucháte nebo se můžete podívat, kdy poslouchaný interpret příště koncertuje. Zmizela však podpora DLNA a možnost měnit obaly alb, vrátit se má v jedné z příštích aktualizací. Zároveň má přijít Direct3D rendering a hardwarové dekódování videa.

   

Novou verzi VLC Playeru pro Windows 8.1 (funguje i na Windows 10 TP) si můžete stáhnout z tohoto odkazu, verze pro mobilní platformy jsou dostupné na odkazech níže. 

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Stream m3u z Dreamboxu je stále jen zbožné přání

 2. Jsem rád, že se z VLC stává na WinPhone opravdu použitelná aplikace. Koukám, že je na čase zkusit opět verzi pro velká Win..

  Je fajn, že zapracovali na stabilitě a neustále chodí nějaké updaty.. je vidět, že do toho docela šlápli.. jen tak dál.

  • tak jsem to zkusil a jo! vypadá to stejně, funguje to, moc tomu nechybí.. fajn. dobrá práce!

  • Muzes svoje pozitivni nadseni pretavit na neco uzitecneho :-) [odkaz]

  • Já myslím, že Windows aplikace je už slušně zaplacená… [odkaz]

  • AARON: můžu cokoliv chci. A o tom co chci rozhoduji sám :-)

   Ale díky za snahu, i když je zcela zbytečná :-) na kickstarteru jsem VLC dávno přispěl.

  • spellshaper: Zase tak slusny vysledek to nebyl. Moc velkou rezervu pres limit neziskali. A kvuli naslednym problemum a dlouhe portaci byli puvodni iniciatori hura akce asi pekne otraveni.

   mimonaut: Jenze Kickstarter se netykal universal verze.

 3. A ide to aj bez ,,hamburger“ menu. MS ber si príklad!

  • Vpoint (neregistrovaný)

   To tam je právě kvůli těm univerzálním aplikacím. Ty prvky bude tím pádem muset MS vyřešit jinak, než přes Hamburger menu, ale tak, aby nějakým způsobem byla skrývatelná nebo přizpůsobitelná podle úhlopříčky, jak je to teď, ale holt nějak jinak. Swipnutí není špatný nápad.

  • Ide to už aj teraz. Cez charm bar je väčšina nastaveni. Mohol by tam pridať dalšie funkcie a pridať do WP. cez remote desktop charm bar na telefone funguje dobre. Určite lepšie ako hamburger

  • Vpoint (neregistrovaný)

   To není špatný nápad.

   Stejně jako charm bar by vyjíždělo tohle Hamburger menu swipnutím a uživatel si bude moci vybrat na jaké straně ho chce. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).