Domů » Bleskovky » VLC Player pro Android opouští po dvou letech status beta verze

VLC Player pro Android opouští po dvou letech status beta verze

Zatímco systém Windows Phone dostal svoji (prozatím neveřejnou) beta verzi přehrávače VLC Player teprve minulý týden, operační systém Android si beta verzi této aplikace užívá již déle než dva roky. Jeho první verze byla uvedena v červenci 2012, nyní vychází aktualizace, která přehrávač povyšuje na verzi 1.0.0.

  

Kromě povýšení na ostrou verzi se VLC Player dočkal opravy chyb na zařízeních s procesory ARMv8 pod Androidem 5.0. Dříve slíbená podpora Chromecastu však ve finální verzi chybí a bude přidána v následujících měsících. Verze 1.0.0 je prozatím dostupná pouze pro zařízení s procesory x86, verze pro zařízení s procesory ARM je stále ve verzi 0.9.10. 

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. A už to konečně umí přehrávat videa?

 2. René (neregistrovaný)

  No mám ho ve stařičkém SE xperia mini a běží v poho,zatím sem přehrál vše :).Jako hlavní tel mám lumii 620 a nemohu se dočkat,až dorazí taky na tuto platformu.

  • No on měl na mysli VLC pro WP, který neumí přehrávat videa, což je u videopřehrávače dost podstatná závada. Pro Android samozřejmě šlape hned od začátku, už nějaký dva roky.

  • VLC je u WP stale v bete, nikoliv ostra verze.Od toho beta je, aby se odladily a napravily chyby, nefunkcnost apod.

   Pro Android kdysi v bete tez VLC fungoval mizerne, prehraval barevnou hitparadu kosticek + skakajici zvuk.Takze merit stejnym metrem.

  • Pro android byl v beza verzi do dnes, to jest dva roky, přesto už před dvěma lety v pohodě přehrával většinu formátů. A o stejný metr žádej vývojáře, pro který je WP pátý kolo u vozu, tady brečíš sice dobře, ale na špatným hrobě.

  • lerion (neregistrovaný)

   Pro WP je v betě pár dní. Takže to, že Android verze je v betě přes dva roky a z toho dva roky víceméně funkční není žádné měřítko kvality WP verze…

  • Spíš by sis měl položit otázku, proč tomu tak je, že se tepeve dva roky po androidu začíná s verzí pro wp. Ona navigace od Nokie pro Android taky hned fungovala bez problémů v první betě, přičemž už je na tom dnes líp, než verze pro wp. Tak že to, že je aplikace beta neznamená, že by neměla vůbec fungovat.

  • lerion (neregistrovaný)

   V čem je HERE drive na tom lépe? Mám tu před sebou obě verze a kromě drobných grafických rozdílů a rozdílů v UI (kde jasně vede WP verze) nevidím rozdíl…

   A že se teprve začíná s verzí pro WP? Pokud dva roky trvalo vydání verze na systém, který se dlouhodobě pohybuje mezi 70-90% trhu, tak je úspěch, že se pro WP, které je na opačné straně žebříčku vůbec něco vydává…

   Podle logiky některých zdejších trollů na WP nikdo nevyvíjí. Jak je vidět, tak ano. Jen to trvá déle.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).