TOPlist

Vítězem T-Mobile hackatonu (Chytré auto) se stala originální hra

Tento víkend proběhl v pražském Impact Hubu ve spolupráci se společností Microsoft T-Mobile hackathon zaměřený na vývoj aplikací založených na otevřené platformě Mojio. Do víkendové vývojářské akce se přihlásilo celkem 52 lidí, kteří vytvořili 10 týmů. První tři výherci si rozdělili 100 000 Kč. Hlavní cenu si nakonec odnesli Alex Studnička a Jakub Čížek z Ústeckého kraje v seskupení NOGOL za originální hru. V rámci závěrečných prezentací ukázali svou hru za jízdy přes Skype přímo z auta, čímž přesvědčili i své kolegy a získali i cenu účastníků – basu piv. Druhé místo obsadila skupina DCX, která propojila řešení s chytrým náramkem a třetí místo obsadili CIS, kteří se zamýšleli nad propojením řidičských návyků a možnosti získat půjčku. Bližší informace k aplikacím není v tuto chvíli možné poskytnout z konkurenčních důvodů.

Mezi 52 přihlášenými byly 4 ženy. Věkový průměr účastníků činil 31 let, přičemž nejstaršímu bylo 53 let, nejmladšímu 18. Majorita vývojářů pocházela ze Středočeského kraje, zejména z Prahy. Mezi domovskými městy ale nechybělo také Brno, Plzeň, Jablonec nad Nisou, Ústí na Labem, Benátky nad Jizerou, Lovosice, Mladá Boleslav, slovenské Smižany, Bratislava či německý Hannover.

img_2980

T-Mobile poskytl finanční odměny pro týmy: 1. místo – 50 000 Kč, 2. místo 30 000 Kč, 3. místo 20 000 Kč. Absolutní vítěz získal finanční podporu na vývoj své aplikace. Microsoft, jako technologický partner, poskytl 100 USD poukázky na licence na Microsoft Azurepro každého účastníka akce. Výherci mají příležitost dostat se do fast-tracku programu BizSpark+, kde jsou k dispozici vývojářské nástroje zdarma a kredit do Azure, to vše v hodnotě až 120 000 USD po dobu dvou let.

Chytré auto od T-Mobile: vše o vašem voze na displeji smartphonu (recenze)

Většina ostatních projektů hodlá pokračovat v práci dále i po skončení T-Mobile hackathonu. Na podporu svých projektů získají možnost zapojit se do programu BizSpark, v jehož rámci dostanou po dobu tří let software pro vývojáře, kredit do Azure a technickou a marketingovou podporu od Microsoftu.

Vývojářům byly v rámci pracovní části k dispozici mentoři a poradci ze společností T-Mobile, Hub:raum v Polsku, Moj.io z Kanady, eParkomat, Microsoft z ČR. V nepracovní části mohli developeři využít například Office masáže nebo virtuální realitu HTC Vive.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku