Visa v létě spustí platby mobilem přes Facebook a další sociální sítě, bezpečnost zaručí tokeny

Společnost Visa Europe se opět chystá rozšířit možnosti mobilního placení. Díky nově uzavřenému partnerství se singapurskou společností Fastacash se brzy dočkáme možnosti placení prostřednictvím sociálních médií. Bezpečnost prováděných plateb zároveň nově posílí díky tzv. tokenům.

Společnost Fastcash nabízí globání platformu pro převod peněz prostřednictvím sociálních sítí, a brzy umožní držitelům karet Visa provádět mezi sebou snadno platby v různých měnách skrze sociální sítě a chatovací platformy, jako jsou Facebook, Twitter, WhatsApp či LinkedIn. Postačí k tomu jen číslo mobilního telefonu.

Tato spolupráce se týká služby Visa Direct, kterou Visa Europe nově rozšíří do většiny zemí, v nichž asociace působí (s výjimkou USA, Japonska a zemí pod sankcemi OFAC, Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv Ministerstva financí USA). Členské banky mohou jejím prostřednictvím nabízet svým klientům možnost rychle a snadno převádět peníze více než 500 milionům lidí v Evropě a téměř dvěma miliardám majitelů karet Visa po celém světě, a to pouze za použití čísla mobilního telefonu nebo čísla karty Visa. Bezpečnost těchto transakcí zaručuje řešení „fastalink“.

Spuštění už letos v létě

Při převodu peněz prostřednictvím Visa Direct zákazník využije aplikaci v mobilním telefonu či rozhraní poskytnuté jeho bankou, kam vloží převáděnou částku, zvolí kanál, jímž chce transakci uskutečnit, zadá cílový kontakt a osobu, která má být o transakci informována.

Rozšířenou službu Visa Direct, která bude dostupná ve 20 jazycích a bude nově podporovat různé měny, uvede Visa Europe letos v létě. Demo verze řešení Visa Direct bude představena na MWC v Barceloně od 2. do 5. března. Stávající služba Visa Personal Payments má více než 200 000 uživatelů, kteří od spuštění v březnu 2013 jejím prostřednictvím převedli peníze v celkové výši 43 milionů eur (zhruba 1,2 miliardy korun). Služba bude od léta dostupná také v České republice.

Tokeny mají zaručit bezpečné platby

Základem nových mobilních platebních řešení nabízených společností Visa Europe bude tokenizace. Technologie přinášjící jeden z nejefektivnějších způsobů ochrany dat a obrany proti zneužití karet bude finančním  institucím dostupná od poloviny dubna 2015.

Jednou z významných výhod „tokenů“ je to, že finanční instituce mohou kontrolovat prostředí, v nichž je lze využívat. Například token určený pro bezkontaktní platby nebude možné použít při nákupu na internetu. Při ztrátě mobilního zařízení lze navíc token velmi rychle deaktivovat.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *