Zdroj: HTC

Virtuální realita HTC Vive dostala nové příslušenství. Zvládne snímat vaši mimiku

Tchajwanskou společnost HTC mobilní nadšenci vnímají jako průkopníka v oblasti chytrých telefonů. V tomto odvětví se HTC už dlouho nedaří, nicméně pokud dojde na virtuální realitu, jedná se o přesný opak. HTC Vive patří mezi populární brýle pro virtuální realitu, které se nyní dočkaly rozšíření o snímač výrazu tváře HTC Vive Facial Tracker, jenž doplní komunikaci ve virtuálním prostředí o mimiku.

HTC Vive 2
HTC Vive Tracker 3.0

Kromě snímače výrazu tváře společnost představila také novou generaci pohybových snímačů HTC Vive Tracker. Jejich provozní doba na jedno nabití vzrostla ve srovnání s předchozí generací o 75 % i přes 15% snížení hmotnosti a navzdory o 33 % menším rozměrům. Konkrétně výdrž na baterie vzrostla na 7 hodin. Nové Vive Trackery svou pozici dokáží určit se submilimetrovou přesností a díky 240° zornému úhlu udržují kontakt se základnovými stanicemi bez výpadků.

„VR komunita se pyšní neskutečnou mírou kreativity, díky které se dnes setkáváme s Vive Trackery v nejrůznějších odvětvích, od průmyslu přes filmovou produkci až po sport, komunikaci, hry a zábavu,“ říká generální ředitel HTC EMEA Graham Wheeler. „Jejich nová verze je díky prodloužené výdrži baterie a menším rozměrům ještě praktičtější a s doplněním o Vive Facial Tracker umožňují snadno vytvořit extrémně realistické postavy,“ doplnil Wheeler.

Nepřehlédněte – Recenze HTC Vive Pro: virtuální realita, ze které vás přejde zrak

Důležitou novinkou je vstup HTC Vive Facial Trackeru z vývojářského programu do komerčního prodeje. Jeho schopnost snímat až 38 obličejových výrazů v oblasti rtů, sanice, zubů, jazyka a tváří obohatí virtuální avatary o emoce. Využívá k tomu dvou kamer s 60Hz snímací frekvencí, latencí 6 ms a infračerveným přísvitem. Díky tomu není problém s provozem v absolutní tmě. V kombinaci se sledováním pohybu očí headsetu HTC Vive Pro Eye představuje řešení pro zachycení mimiky, která usnadňuje vzájemné porozumění.

HTC Vive 4
Příklad snímání obličeje

Platformu Vive Sync již využívá mnoho společností, kterým umožňuje schůzky ve virtuální realitě. Stejně jako HoloLens od Microsoftu umožňuje sdílet trojrozměrné modely a v reálném čase je komentovat a anotovat. Zároveň nabízí možnost pořádat větší prezentace a přednášky pomocí integrovaného prezentačního pódia s velkým projekčním plátnem, na které je možné poslat videa, obrázky i powerpointové prezentace. Nechybí ani možnost vytvářet soukromé poznámky pomocí hlasu.

HTC Vive 3
HTC Vive Tracker vylepšuje snímání pohybů

Do prodeje míří HTC Vive Tracker 3.0 a Facial Tracker právě nyní za cenu 139 euro (cca 6 500 korun).

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku