Domů » Bleskovky » Víme, kolik platí výrobci tabletů Microsoftu za licence systému Windows 8.1 a Office 365

Víme, kolik platí výrobci tabletů Microsoftu za licence systému Windows 8.1 a Office 365

Od loňského roku poskytuje Microsoft licenci za použití operačního systému Windows (Phone) 8.1 zdarma za předpokladu, že se jedná o zařízení s úhlopříčkou displeje do devíti palců. Jak jsou na tom zařízení s větší úhlopříčkou a kolik výrobce stojí balíček Windows + Office 365 na jeden rok nyní odhalila analytička Mary Jo Foley ze serveru ZDNet.

   Podle níže zveřejněné tabulky stojí základní licence Windows 8.1 with Bing 10 dolarů, Microsoft ale v případě tabletů s úhlopříčkou menší než 9 palců poskytuje výrobcům slevu ve výši 10 dolarů. U tabletů s větší úhlopříčkou je cena za licenci 25 dolarů, ovšem i v tomto případě je finální cena ponížena o 10 dolarů.

  

Prakticky všichni výrobci klasických nebo konvertibilních tabletů nabízí společně se systémem Windows i roční předplatné balíku Office 365 pro jednotlivce a není se čemu divit – tato položka totiž výrobce nic nestojí. Při koupi nového tabletu s Windows tak máte prakticky příjemnou jistotu, že v balení najdete i nejnovější kancelář s neomezeným cloudem OneDrive na rok zdarma. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments