Domů » Bleskovky » Víme, jaké novinky přinese příští sestavení Windows 10 Technical Preview

Víme, jaké novinky přinese příští sestavení Windows 10 Technical Preview

Hlavní panel systému Windows 8 přišel o tlačítko Start a s výjimkou pravé části okolo hodin bylo možné panel v celé jeho šíři zaplnit připnutými ikonami nejčastěji použitých aplikací. Windows 8.1 tlačítko Start vrátila a technické preview Windows 10 k němu přidalo další dvojici – vyhledávání a multitasking. K hodinám zase přibyla ikonka notifikačního centra a tak se celkový prostor pro připínání zástupců nepříjemně zmenšuje. Příští sestavení ale naštěstí dá uživateli možnost volby.

  

Tlačítka pro vyhledávání a multitasking bude možné jednoduše skrýt, což spousta uživatelů ocení, vyhledávání bude možné nadále realizovat pomocí nabídky Start a pro přepínání oken se dají využít veškeré návyky z předchozích Windows, klikáním na ikonky počínaje, klávesovou zkratkou ALT + TAB konče.

  

Další novinka má přijít do záhlaví oken moderních aplikací, kam se pod vcelku nenápadné tři tečky přesunula nabídka funkcí z Charms menu. Tato nabídka má být nyní zvýrazněna třemi vodorovnými čarami, tzv. hamburger menu. Majitelé dotykových zařízení však o možnost vysunout Charms menu z pravé strany displeje přijít nemají. Příští sestavení má nést číslovku 9880, datum vydání je však prozatím neznámé. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Alnath (neregistrovaný)

    Multitasking? Fakt? Ach jo :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).