TOPlist

Videopohled na novou verzi Windows Phone 7.5 „Mango“

V tomto videu vás seznámíme s novinkami v operačním systému Windows Phone 7.5 „Mango“. S uvolněním aktualizace se počítá 27. září tohoto roku.

Vydání dlouho slibované Mango aktualizace se konečně blíží a rozhodně je na co se těšit. Dočkáme multitaskingu, podpory skupin v konktaktech, integrace služeb Twitter a LinkedIn, nativního chatovacího klienta (Windows Live, Facebook), nového Internet Exploreru, české lokalizace či možnosti nákupu aplikací a her v Marketplace (všem novinkám jsme se již podrobně věnovali v tomto článku). Telefony s Mangem jsou také o něco rychlejší a z přiloženého videa se můžete přesvědčit, že se žádné záseky nebo nečekané prodlevy skutečně neobjevují. Česká lokalizace systému je kompletní; některým uživatelům sice mohou trochu vadit upravené názvy jednotlivých Hubů (People hub => Lidé), nicméně si myslím, že jde pouze o zvyk a s českým překladem jsem spokojen. Součástí systému je česká softwarová klávesnice a ve finální verzi Manga by měl přibýt i český slovník, který bude pomáhat s automatickou korekcí při psaní textu. Přesný termín uvolnění Mango aktualizace pro současné telefony Microsoft zatím nezveřejnil, ale v kuloárech se spekuluje, že bychom se mohli dočkat už 15. září. Pro Taiwan byla aktualizace potvrzena na 16. září, pro jiné regiony ale může být termín odlišný. Nelze vyloužit, že Microsoft bude aktualizaci uvolňovat ve vlnách, jako tomu bylo v případě NoDo aktualizace, což by mohlo přinést další drobné zpoždění.

Videopohled na Windows Phone 7.5

Na HTC HD7 ještě nemáme nainstalovanou finální verzi Manga, jedná se o build 7720.68 a finální verze by měla nést označení 7720.500. V námi testovaném sestavení například chybí podpora pro připojení do skrytých Wi-Fi sítí. Pokud vás zajímá, jak můžete do svého telefonu neoficiální cestou Mango dostat, podívejte se na náš návod. Máte-li k Windows Phone nějaký všeobecný dotaz, využijte prostoru v komentářích nebo nahlédněte do diskuzního fóra, kde se této platformě věnujeme.

Další články o Windows Phone 7, které by vás mohly zajímat
Mango aktualizace pro WP7 dorazí na podzim, s češtinou a plnohodnotným Marketplace
Mango aktualizace pro Windows Phone 7 dozrává: Facebook chat, skupinové zprávy a další novinky
MIX 2011: Nové informace o Windows Phone 7, Mango aktualizaci a češtině
Nokia a Microsoft začali spolupracovat: Dočkáme se chytrých telefonů s Windows Phone 7
Windows Phone 7: Česká lokalizace, nákup na Marketplace a další střípky z konference PDC2010
Vyvíjíme aplikace pro Windows Phone 7: Jak začít a co budeme potřebovat?
Nové informace o Windows Phone 7 Series z MIXu 2010
Microsoft oficiálně představil operační systém Windows Phone 7
Windows Phone 7 Series: Mobilní platforma, která si zaslouží šanci
Velký rozcestník článků, návodů a odkazů o Windows Phone 7

- - - 
Psaní znaků s diakritikou na softwarové klávesnici & nastavení klávesnice

- - - 
Nastavení lokalizace, konfigurace uzamčené obrazovky a nový Internet Explorer

- - -
Informace na obrazovce uzamčeného telefonu, hlavní nabídka s panely a informace o systému

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku