Domů » Bleskovky » Konečně jsme se dočkali: Viber pro Windows 8 a Windows RT je tu

Konečně jsme se dočkali: Viber pro Windows 8 a Windows RT je tu

Populární aplikace Viber, která umožňuje lidem jednoduchou formou uskutečňovat zdarma hovory, videohovory, chatování, posílání obrázků apod. napříč všemi myslitelnými platformami se dnes dočkala verze pro operační systém Windows 8/RT. Oproti květnové verzi pro desktop přináší přehledné uživatelské rozhraní pro Modern UI. Aplikace umožňuje zobrazovat oznámení na živé dlaždici a na zamykací obrazovce, připínat konverzace na úvodní obrazovku, používat okno chatu v úzkém pruhu, zobrazovat toast notifikace tak, aby vám neutekla žádná zpráva nebo hovor. Po prvním spuštění je zapotřebí vyplnit vaše Viber ID, které používáte na vašem smartphonu, aplikace následně synchronizuje vaše kontakty a poté ji můžete používat tak, jak jste zvyklí z jiných platforem.

 

„Windows je vzrušující platforma pro vývoj a přináší řadu nových prvků uživatelského rozhraní a unikátní funkce, které jsou ve Viberu použity poprvé. Jsme rádi, že můžeme podporovat uživatele Viberu na Windows 8 a naplňovat náš závazek dostupnosti na všech platformách,“ řekl Talmon Marco, CEO Viberu.

Viber tímto cílí na uživatele tabletů a počítačů s Windows 8, kterých je na světě přes 200 milionů ve snaze narušit zdánlivě neotřesitelnou pozici Skype. Viber pro Windows 8 můžete zdarma stahovat na Windows Store.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Toto je trosku schizofrenia W8. Co si mam teraz nainstalovat. Verziu pre desktop alebo toto. Mam W8 na tablet ale napojeny ako stolovy PC. Pouzivam ho aj ako desktop aj ako tablet. Ked si dam obe, budu mi fungovat na jednom PC?

  • borix (neregistrovaný)

   Máš dvě možnosti, vyber, která ti víc vyhovuje. Co je na tom tak hrozného?

  • Pokud se ti pouziva desktop verze dobre na tabletu, nainstaluj desktop, pokud ne nainstaluj tabletovou, ktera urcite pujde ovladat bez problemu i na desktopu…

  • To není schizofrenie Windows, ale tvoje.

  • Myšlenka Metro aplikací je taková, že se musí stejně ovládat prsty jako myší. Není tak problém Metro aplikaci provozovat na klasickém desktopu. Já tak například využívám Skype.

 2. Jakub Karásek

  W8 je schizofrenní nejenom v tomto případě. Pro hybridní zařízení by měl být systém navržen tak, že je pouze jedna aplikace, která má dva layouty – jeden pro desktop, druhý pro Metro. Jinak nevidím důvod, proč mít v počítači (který má určitě 32/64 GB SSD) dvakrát skydrive, dvakrát emailového klienta, dvakrát skype, apod. Všechny tyto aplikace v podstatě zabírají svými daty dvakrát místo v počítači. Zbytečně

  • Vždyť je ale jen na tobě, kterou verzi použiješ.

  • To suhlasim, to by bolo idealne.

  • Ale vždyť to je už teď – chci desktopový Skype? Nainstaluji ten. Chci Metro Skype? Nainstaluji Metro Skype. Nikdo mě nenutí používat tu nebo tu verzi.

  • Tiež si myslím, že by sa malo viac zapracovať na prepojení Metro aplikácií s desktopovými a že MS by mal povoliť exe aplikácie aj pre ARM.

   Ja viem, že chcú zrušiť desktop do budúcna, ale Metro nie je plnou náhradou

  • Metro ani nikdy nemelo byt nahradou desktopu…

  • Jakub Karásek

   To Mceza: Není to tak, teď jsou dvě zcela odlišné aplikace, které ukládají na disk dvakrát stejná data (stažené maily, soubory skydrive, konverzace z kecálků). Pro jednoúčelová zařízení to dává smysl – na PC používám jen desktop, tak nebudu instalovat aplikaci pro Metro a na tabletu opačně. Pokud mám ale hybridní zařízení (například notebook s odepínatelným displejem), tak nastávám výše zmíněný problém. Pokud by libovolnou službu obstarávala jedna aplikace se dvěma layouty, tak jediná data navíc na disku by byla grafika. Za současného stavu je dvakrát vše

  • FREDYSZ:

   Desktop se ani neda nahradit ;-) Desktop je proste desktop :-)

  • Jelikož RT a desktop (win32) mají zcela odlišné API, tak se, z hlediska aplikací, tváří jako dva odlišné systémy. Nějaké sdílení mezi nimi není možné.

  • Já bych jen a pouze ocenil rozšíření API pro notifikace právě pro desktopové aplikace. Jsem v metru a přijde mi mail do desktopu a já se to nijak nedozvím (zvuky mám vyplé). Stačila by jen možnost poslat notifikaci do Metra a přes ní se přepnout na desktop. Z hlediska vytvoření API nic složitého.

  • Jakub Karásek

   To Steelspace: Chápu, že se jedná o zcela odlišné systémy, to nerozporuji. Jen jsem zauvažoval, jak by bylo krásné, kdyby ta hybridní zařízení fungoval přesně tak

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).